Interiéry lze dodělat suchou stavbou

Interiéry lze dodělat suchou stavbou

Stavební práce, zadané renomované firmě jsou zpravidla poměrně rychle, dodělat interiéry však lze i jiným způsobem, například při použití systému suché výstavby. Výhodou tohoto systému je zejména úspora času a financí. Se systémy suché výstavby je snadná manipulace, dobře se montují a jejich užití je certifikováno, což může prověřit znalec v oboru stavebnictví.

Při suché výstavbě se do stavby nedostane vlhkost, nejsou nutné technologické přestávky ve výstavbě a majitel nemovitosti se dočká finální podoby interiéru poměrně rychle. Systémy suché výstavby se dají využít pro stropní podhledy, příčky v místnostech i v podkroví, obklady stěn i na podlahy. A co si pod tímto termínem můžeme představit? Jde o sádrokarton, sádrovláknité a dřevocementové desky, minerální podklady, sádrové podhledy a konstrukční profily, jemné omítky a stěrky pro interiéry. Produkty, které se pro suché stavby užívají, jsou vyrobené z ekologicky nezávadných přírodních surovin, jsou recyklovatelné a nezatěžují životní prostředí ani jako odpad.

Někdy mají zákazníci obavy, že při využití suché výstavby nebude taková zvuková izolace, jako by si představovali. Takové starosti jsou zcela neopodstatněné, protože sádrokartonové desky splňují i ty nejvyšší požadavky na zvukovou izolaci, kterou stanoví přísná norma.

Pokud se zákazník rozhodne pro komplexní řešení dokončovacích prací, je dobré vybrat si firmu, která poskytne stavby na klíč, vedle suché výstavby také zednické a dokončovací práce, případně i zámečnické práce. Takovou společnost najdou zákazníci na Malé Straně na Praze 1. Materiálovým zabezpečením staveb a vnitřním vybavením interiérů se Petr Svoboda zabývá už pětadvacet let. Firma se snaží se vyhovět jakémukoli přání zákazníka, pracuje na stavbách malého až středně velkého rozsahu. Její klientelou jsou soukromé osoby i velké stavební společnosti, jako je např. Skanska.