Kdy se nábytek na míru vyplatí?

Kdy se nábytek na míru vyplatí?

Jestli si něco zaslouží větší investici, je to naše bydlení. Právě náš domov je totiž místem, kam utíkáme kdykoliv nám není dobře, trávíme v něm víkendy a volný čas, vychováváme v něm děti, zažíváme krásné chvíle s partnerem, nebo jsme jen tak sami se sebou. Nic z toho by však nefungovalo, kdybychom se doma necítili dobře.

Na příjemnou atmosféru našeho bydlení má vliv několik faktorů – rozmístění oken, přístup světla do interiéru, velikost pokojů, barva stěn a pochopitelně také nábytek. Právě nábytek a bytové doplňky dokážou našemu domu vdechnout úplně nový život. Správně zvoleným nábytkem můžeme ovlivnit styl i „dobu“ našeho bydlení. Můžeme si bydlení zařídit v boho stylu, který v nás bude evokovat pocit svobody a volnosti, nebo třeba zvolit modernu, kde bude hrát hlavní roli funkčnost a jednoduchost.

Na trhu dnes najdeme celou řadu stylů nábytku. Většinou se však jedná o nábytek sériové výroby, a tak pokud doma chceme mít opravdu originální kousek, který v jiné domácnosti nenajdeme, je dobré, si ho nechat vyrobit přímo na míru. Nábytek na míru je také řešením pro ty, kteří mají v bytě málo prostoru, který potřebují naplno využít. Právě v garsonkách a malých bytech se každých pár centimetrů počítá jako prostor, který je třeba využít. Kromě netradičních tvarů nám nábytek na míru umožní zvolit si specifický materiál, barvu či čalounění a nebudeme tak muset dělat kompromisy mezi ideálním typem skříně a materiálem, ze kterého je vyrobena. Nábytek na míru je často využívaný zejména u kuchyní.

Dalším důvodem, proč se lidé rozhodují investovat do nábytku na míru, jsou nevyhovující rozměry nábytku z nabídky výrobců. Přestože se tak zamilujeme do katalogového nábytku, rozměry pokoje, do kterého jej chceme umístit, se s těmi katalogovými zkrátka neshodují. Můžeme zkusit kontaktovat výrobce, zda by nám daný kus nábytku za příplatek upravil na míru, a pokud takové služby nenabízí, můžeme oslovit truhláře, který nám jej vyrobí.

Nevýhodou nábytku na míru je však vyšší cena a delší čekací doba. Zatímco nábytek ze sériové výroby může stát na druhý den u nás doma, na vyráběný nábytek na zakázku můžeme čekat několik týdnů. Pokud se proto rozhodneme nechat si nábytek vyrobit, měli bychom počítat s vyšším rozpočtem a nezapomínat ani na časovou rezervu.