Co zvážit při výběru kanceláře

Co zvážit při výběru kanceláře

Rozjet svoje vlastní podnikání nebo start-up v jakémkoliv oboru si žádá mnoho úsilí a neustálé rozhodování. V jistý moment pravděpodobně vyvstane otázka, zda si pronajmout vlastní kancelář či nikoliv. Jakmile je na ni odpověď kladná, přichází další problémy v podobě toho, jaké místo se nejvíc vyplatí zvolit, jaká kritéria by prostory měly splňovat, za kolik a tak dále.

Už jen výběr samotného místa by měl být promyšlený podle toho, zda bude kancelář i místem setkávání se s klienty a partnery, což je velmi často její hlavní pointa, nebo zda bude sloužit pouze jako zázemí pro zaměstnance. Pro klienty by kancelář měla působit reprezentativně, představuje stabilní místo, kde vás mohou zastihnout, a proto by měla být snadno dostupná. Ideální jsou lokality v centru města nebo jeho blízkosti, které jsou na administrativní budovy přizpůsobené. Dejte si však pozor, aby nebyl přílišný problém s dostupností autem, a především s jeho parkováním. Přece jen, zdlouhavé hledání místa na zaparkování vozu vašeho obchodního partnera příliš pozitivně nenaladí. Případně by mělo být místo snadno dostupné i veřejnou dopravou.

Mimo to se také hodí si zjistit, zda je v dané lokalitě o váš typ podnikání zájem, zda byste sehnali klienty, nebo případně jaká je konkurence, aby hned vedle vás nebyl někdo s podobnými plány. Pronájem kanceláří není levná záležitost a čím blíže k centru budete chtít sídlit, tím bude cena vyšší. Ovšem centrum je výhodné z mnoha výše zmíněných důvodů. Pronájem se vyplatí právě i začínajícím podnikům, které ještě nejsou stabilní a mohou se rychle rozvíjet, tedy velmi brzy hledat větší prostory. S plány do budoucna pro své podnikání, a tedy kancelář a reprezentativní prostory se také vyplatí počítat.