Naše plachty nejsou jen na plachtění

Naše plachty nejsou jen na plachtění

Jsme zvyklí je používat většinou, když chceme schovat něco pěkného a ochránit to tak před poničením. Nahlížíme na to spíše jako na něco druhořadého, po čem sáhneme, když existuje nebezpečí ušpinění či jiného znehodnocení. Spousta z nás má něco takového doma, ale většinu by nikdy nenapadlo to ukazovat, či se tím chlubit, přitom pro to existuje tolik jiného využití.

Naše firma s názvem Plachtárna se zabývá výrobou a prodejem plachet pro všechny možné účely. Pod plachty se totiž nemusíme jen schovávat, můžeme se jimi chlubit. Plachty nás zkrátka baví, a tak vám je vyrobíme na míru přesně podle vašich potřeb a požadavků. Najdete u nás všechno od krycích plachet na bazény až po mohutné zahradní stany. V našem sortimentu najdete také stany klasické a v případě, že už nějaký doma máte a neslouží tak, jak byste si představovali, opravíme vám ho.

Spousta lidí si ani neuvědomuje, co všechno kolem nás je tvořeno z plachet a na co všechno se tento vynález dá využít. Potahy na slunečníky, pod kterými se schováváme v horkých letních dnech u nás na zahradě nebo na venkovním posezení v restauraci či kavárně, závěsy, které brání vodě při sprchování zaplavit celou naši koupelnu či stanové předsíně, které si rozkládáme v kempu vedle našeho karavanu. Tohle jsou všechno věci, se kterými přicházíme běžně do styku, aniž bychom příliš vnímali, z čeho jsou vyrobené, a že stejný materiál, jako ten, který zdobí naši zahradu v podobě stanu, nám leží na půdě a chrání hromadu nepoužívaných věcí, před usazováním prachu.

Plachty se však dají využít i na mnohem kurióznější věci, jakými jsou například potahy na historické koňské povozy, plachty na přepravní boxy na koně či přepravní plachty na lodě. Ostatně i název „plachetnice“ musí být z něčeho odvozen.

Ať už tedy hledáte vhodný stan pro odpočinek s přáteli či chcete vytvořit repliky historických stanů, neváhejte se na nás obrátit, v plachtách se totiž vyznáme.