Nákup v sekáči má jen samé výhody

Nákup v sekáči má jen samé výhody

Věděli jste, že textilní průmysl je druhým největším znečišťovatelem životního prostředí? Módní průmysl se velkou měrou podílí na problémech jako je znečištění řek, chemizace půdy, odlesňování a produkce oxidu uhličitého. Na výrobu jediného bavlněného trička je potřeba až 3000 litrů vody. Ceny textilu jsou přitom kvůli vykořisťování nejchudších, kteří pracují za neetických podmínek, stále velmi nízké. Kupujeme si jedno triko za druhým, z nekvalitních materiálů, a to staré prostě vyhodíme. Odpadní textil je přitom jeden z nejproblematičtějších, nejde ho jednoduše recyklovat, a tak ho naprostá většina končí na skládkách. Jedinou možností je jeho znovupoužití.

Jedním způsobem, jak proti rychlé a nekvalitní módě bojovat je kupovat si kvalitní oblečení od lokálních výrobců, ale ne každý na to má peníze. Skvělým řešením je proto nákup v second handu. Oblečení, které si tu koupíte, někdo místo toho, aby vyhodil dal k dalšímu použití, nevznikl tak odpad, navíc se nemuselo vyrábět oblečení nové a nebyly potřeba suroviny na jeho výrobu. Pokud vás nepřesvědčí enviromentální důvody, je tady jeden argument, na který slyší téměř každý, a to je nízká cena. V secondhandu najdete oblečení různých značek, často i vysoké kvality, různých kolekcí, a to za cenu, za jakou byste ho v obchodě nepořídili.

Široký sortiment za velmi příznivé ceny nabízí Secondhand Levňáček. jeho prodejny najdete hned v několika městech v Moravskoslezském kraji včetně Ostravy, Opavy nebo Havířova. Kromě ceny a kvality oblečení je tu také jeho originalita. V sekáči je každý kousek jiný. Často vám právě nízká cena dodá odvahu koupit si kousek, který byste jinak nechali ležet a můžete tak objevovat nové styly. nakupovat použitý textil je obzvlášť výhodné také pro děti, které z nového kousku za chvíli vyrostou, nebo ho zničí. když navštívíte secondhand Levňáček, čekají na vás stylově zařízené prodejny a individuální přístup. V obchodě nakoupí všechny generace, a to jak ženy, tak i muži. V sortimentu najdete vše od bot až po svršky, ale také si tu můžete koupit brusle nebo lyžařskou obuv.