Výškové práce zahrnují víc než jen čištění okapů

Výškové práce zahrnují víc než jen čištění okapů

Někomu se dělá zle jen vyleze na rozhlednu a podívá se dolů natož potom aby lezl na vratkou střechu opravit prasklou střešní tašku, vyčistit okap nebo opravit komín. Nejen, že práce ve výškách ne každému dělá dobře, navíc může být velmi nebezpečná, pád ze střechy by mohl přinést mnoho neštěstí, a proto je lepší se do takových věcí vůbec sám nepouštět. I když má člověk pro strach uděláno, bez náležitého jištění a školení o bezpečnosti ve výšce by tyto práce měl svěřit odborníkům.

Nemusíte se bát, že kvůli čištění okapů hned bude třeba stavět lešení, což vyjde časově na dlouho, a navíc zapůjčení lešení není nejlevnější záležitost. Odborníci na výškové práce tyto činnosti provádějí za pomocí horolezecké a speleologické techniky a dostanou se tak i na místa, kam by lešení nedosahovalo, nebo kde by hrozilo že mohutná konstrukce poškodí fasádu historické stavby.

Výškové práce však již dávno nejsou jenom o opravě střechy nebo mytí oken. Firmy, které se těmito pracemi zabývají nabízejí velmi široké spektrum služeb a možná se budete divit s čím vším vám mohou pomoci. Kromě oprav komínů, fasád, nátěrů nebo zateplení budov se mnoho firem zaměřuje i na demolice. Je třeba rozebrat polorozpadlý komín? Padající střešní tašky? Žádný problém. Často je možné na vysokých budovách spatřit reklamní poutače, jsou na místě, kde je málokdo přehlédne, avšak na jejich montáž i demontáž jsou třeba odborníci s patřičným vybavením. Když jsme u montáží, připište si na seznam, na co můžete služeb firmy na výškové práce ještě využít také montáže hromosvodů a jehliček a sítí proti usedání ptactva.

Poslední, a ne méně významná oblast, na kterou se odborníci, kteří mají pro strach z výšek uděláno specializují, je pomoc při likvidování vrtochů počasí a nebezpečí, která nastražila příroda. Patří sem kácení a prořezy stromů, shazování sněhu ze střechy nebo otloukání rampouchů.