Větrat se dá i se zavřenými okny

Větrat se dá i se zavřenými okny

Základním předpokladem toho, aby se v jakékoli budově dobře pracovalo a žilo, je příjemné prostředí. A to není tam, kde je příliš vlhko, kde se nedá větrat a kde buď příliš horko nebo naopak chladno. Někdy se s těmito problémy potýkáme doma, daleko však častěji v prostorách, kde se zdržuje více osob.

Snadné a účinné řešení nabízí firma TZB TECHNIK z Hranic, která se zabývá dodávkou a montáží vzduchotechnických a klimatizačních zařízení. Instaluje je do bytů, rodinných domů, provozoven všeho druhu, kulturních sálů, nemocnic, gastronomických provozů a také průmyslových objektů.

Vzduchotechnika umožňuje udržovat v objektu přirozené mikroklima. Z celého prostoru a všech zákoutí se odtahují pachy a vlhkost, vzduch se upravuje v rekuperačním výměníku a přivádí zpět. Tímto způsobem se dá větrat v koupelnách, na toaletách, v kuchyních, technických místnostech a šatnách. Teplo z domu však neuniká, protože odvětrávaný vzduch je zbaven jen škodlivin, ale zůstane ohřátý. Je to úplně jiná situace než když otvíráte okna a vypouštíte ven nežádoucí pachy spolu s draze získaným teplem. Vzduchotechnika tak zajistí ideální kvalitu ovzduší a zachová tepelný komfort v jednotlivých místnostech a přitom výrazně sníží náklady na vytápění. Majitelé rodinných domů navíc mohou využít dotace z programu Nová zelená úsporám.

Významnou roli má vzduchotechnika v průmyslových provozech, kde je koncentrace znečištění ovzduší vysoká. Zvládne například odsát dřevěný prach a piliny, dým, aerosol, těkavé látky a chemické výpary.

V letních měsících se i v našich zeměpisných šířkách stále více prosazují klimatizační a chladící zařízení. Upravují vzduch v celých budovách, jednotlivých místnostech nebo dopravních prostředcích. Klimatizace nasaje venkovní vzduch, filtruje ho, upraví jeho teplotu a vlhkost na požadovanou hodnotu a pomocí ventilátoru dopraví na příslušné místo. Díky se tomu se v místnosti udržují stálé podmínky bez ohledu na to, jak je venku.

Se vzduchotechnikou a klimatizací souvisí i vytápění. Firma TZB TECHNIK poradí, jak na něj snížit náklady. Lze udělat rekonstrukci kotelny a otopného systému nebo si pořídit tepelné čerpadlo se solárním systémem pro ohřev vody.