Můj dům, můj hrad

Můj dům, můj hrad

Snad každý sní o životě ve svém vlastním domě. Někteří jsou plně odhodláni si svůj dům snů stavět svépomocí, od samého počátku, kdy budou běhat po úřadech vyřizovat všechna nezbytná povolení, napjatě neustále sledovat cenové nabídky materiálů a hledat ty nejvýhodnější až po vlastní stavbu, kdy si pozvou partu známých a kamarádů a pustí se do díla. Práce na sebe však nebudou navazovat plynule, záleží na dostatku času a pracovních sil, a stavba se tedy může značně protáhnout. Zažijete si také jistě řadu začátečnických chyb, ale pocit vlastnoručně postaveného domu je k nezaplacení.

Jak se ale vyhnout všem nervům se stavbou na vlastní pěst a mít svůj dům co nejrychleji?

Stále populárnější se stávají stavby na klíč. Ušetří vám řadu nervů, práce a hlavně času. Stačí vám si vybrat dům z katalogu nebo si nechat zhotovit projekt, ten následně předat stavební firmě a už jen sledovat, jak se o všechno postará. Vy si ušetříte všechnu práci s vyřizováním povolení, obíháním řemeslníků nebo smlouváním o ceně materiálů a jen se následně nastěhujete do hotového domu.

Některé firmy také nabízejí koupelny na klíč. Ať už stavíte nebo rekonstruujete koupelnu, opět si můžete ušetřit řadu nervů a času. Dobrá firma zajistí vše od dodání materiálu a předmětů, přes obkladačské a instalatérské práce až po montáž nového nábytku a odvoz sutin. Vy se opět nemusíte o nic starat a jen si vyberete vzhled vaší nové koupelny.

Stejně tak i u zateplování domu se můžete rozhodnout si ho dělat na vlastní pěst, ale i tady jako u zbylých případů pro vás bude mnohem výhodnější si pozvat firmu. Zkušená stavební firma vám poradí, jaký je nejvhodnější typ zateplení pro váš dům a má ty nejmodernější technologie v tomto oboru. Například foukaná izolace je poměrně novinkou na trhu a má řadu výhod. Díky své technologii je nenáročná na aplikaci, dostane se přesně do míst, kam je určena, nezůstanou vám po ní žádné odřezky a je cenově velmi výhodná.

Proto dobře zvažte, zda vám stojí za to se do všech staveb a oprav pouštět sami anebo si pozvete odborníky, kteří dokonale rozumí své práci, znají stavební postupy a orientují se v novinách na trhu.