Klasické šikmé a ploché, i památkové

Klasické šikmé a ploché, i památkové

Tesařství – Josef Švec se specializuje na návrhy, výrobu a stavby střech na klíč. Zákazník, který si u této firmy střechu objedná, ji získá jako hotové dílo. Včetně tesařských, pokrývačských a klempířských prací. Pracovníci Josefa Tesaře provedou montáž i opravu střešní vazby, položí krytinu, kterou si zákazník vybral, doplní okapové systémy a ostatní nezbytné klempířské prvky. Zákazník si může v rámci výstavby nebo opravy střechy nechat namontovat solární kolektory nebo kompletní solární systémy, určené k výrobě elektrické energie, k vytápění a ohřevu vody. Josef Švec přijímá i zakázky na renovace o rekonstrukce střech historických objektů. Vyrábí, dodává a pokládá řezané dřevěné modřínové šindele.

Střešní krovy musí být dimenzované tak, aby dokázaly zvládnout trvalé zatížení nejen vlastní konstrukce a střešní krytiny, ale také tepelné izolace, hydroizolace a sněhové pokrývky. Musí odolat i silnému větru, být odolné proti požáru, proti napadení škůdci. To platí o střechách šikmých i plochých. Návrh střešní konstrukce se zpracovává moderními grafickými metodami na počítači. Na tesařské práce navazují pokrývačské. Plášť střechy chrání stavbu před vnějšími vlivy prostředí, proto je tak důležitá hydroizolace a termoizolace. Krytina je to, co vidí okolí, proto musí plnit i funkci estetickou. V našich podmínkách stále zůstávají nejoblíbenější pálené nebo betonové krytiny, zákazník si může vybrat z velkého množství modelů a barev. Klempířské práce se dělají až nakonec, ale stejně jako práce tesařské a pokrývačské jsou pro stavbu domu nezbytné. Hlavním cílem práce klempíře je zajistit dokonalý odvod srážkové vody ze střechy, chránit celý objekt před zatékáním vody, zamezit provlhčování zdiva, opadávání omítky a vzniku plísní. Klempíř zajišťuje všechny prostupy střechou, oplechovává komín a pracuje i na plášti budovy. Jeho úkolem je například udělat venkovní okenní parapety.

Slunce je ekologický, volně dostupný zdroj energie a byla by škoda jeho síly nevyužít. Solární systémy jsou schopny zajistit dodávku teplé vody i podpořit vytápění domu.

Rekonstrukce a renovace památkových střech je samostatnou kapitolou, protože si na ni troufnou jen některé firmy. Josef Švec k nim patří, jeho pracovníci si sami vyrábějí modřínové šindele. Na rozdíl od těch původních jsou natřené transparentním bochemitem a opatřené impregnačním přípravkem v odstínu jantaru, aby byly odolné.