Inteligentní dům nám může ušetřit spoustu peněz

Inteligentní dům nám může ušetřit spoustu peněz

Na většinu technických vymožeností, které dnešní doba přináší, jsme si už zvykli. To, že nám telefon řekne, kolik jsme udělali za den kroků, že nás hodinky upozorní, když se nám zvýší teplota, nebo že si dnes můžeme pořídit auto, které za nás bude nejenom řadit, ale také například parkovat, jsou věci, nad kterými se už příliš nepozastavujeme. Vývoj nových technologií je však nezastavitelný, a tak se může lehce stát, že za chvíli zase přijde novinka, která předčí naše chápání. Jednou z takových vymožeností, které ještě nejsou zcela běžné, jsou inteligentní domy.

Už samo označení „inteligentní“ napovídá mnohé o tom, že se budou vlastnosti domu něčím významným odlišovat. A protože moderní doba je silně provázaná s ekologií a přírodou, nebudeme daleko od pravdy, když budeme očekávat něco přelomového právě v této oblasti.

Inteligentním domům sice nemůžeme změřit IQ a pravděpodobně za nás ani nevypočítají složitou matematickou úlohu. S čím nám ale pomoci mohou, je šetření životního prostředí a peněz v naší peněžence. Všechno od systém topení a zateplení domu až po jednotlivé jeho spotřebiče a osvětlení je navrženo a zkombinováno tak, aby umožňovalo co nejnižší provozní náklady domu. Hlavním cílem inteligentních domů a zároveň to, čím se od běžných domů odlišují, je maximální integrace dostupných technologií do jediného spolupracujícího ekosystému.

Firma VK TECHNIK, v.o.s. je na trhu už téměř 30 let a od samého počátku se specializuje na komplexní dodávky měřících a regulačních systémů. Díky jejím letitým zkušenostem a vysoce školeným zaměstnancům dokáže navrhnout efektivně fungující systém přímo na míru vašemu domu. Pro realizaci jednotlivých řešení využívá společnost osvědčenou měřící, řídící a regulační techniku společnosti MICROPEL.

Aby se ještě lépe propojily moderní technologie a umožnily nám ještě pohodlnější bydlení, nabízí firma také dálkové ovládání našeho domu pomocí mobilního telefonu, tabletu či počítače. Z práce či dovolené tak můžeme regulovat vytápění či ochlazování domu tak, abychom zbytečně neplýtvali, a přitom se vrátili vždy do příjemné teploty. Součástí inteligentního domu je také systém zabezpečení, který umožňuje přehled o bezpečném chodu domácnosti. Neustále tak máme k dispozici například informace o stavu alarmu, požárních čidlech či kamerovém systému.

I když už máte dům postavený a v nejbližší době se investovat do nové nemovitosti nechystáte, nezoufejte. Firma nabízí úpravy i existujících instalací tak, aby co nejlépe odpovídaly funkci inteligentních domů.