Firma, která pomáhá udržet vaši vodu čistou

Firma, která pomáhá udržet vaši vodu čistou

Jestli je něco pro náš život a naše zdraví skutečně důležité, je to voda. Dostatečné množství tekutin je potřebné jak pro správné fungování všech orgánů, tak také pro látkovou výměnu, která v těle probíhá. Bez dostatečného příjmu tekutin je naše tělo naopak zesláblé a vyčerpané. Cítíme se unavení, bez energie a nezřídka kdy nás také bolí hlava.

Žízeň je nepochybně nejvýznamnějším signálem, který nám naše tělo dává, když vodu potřebuje. Není ale signálem jediným. Pít bychom měli průběžně, i když žízeň zrovna nemáme. Kromě množství tekutin je však důležité také to, co pijeme. Nejlepším nápojem je pro naše tělo čistá voda. Spolu s pitnou vodou do těla doplňujeme také rozpuštěné minerální látky, vápník, hořčík, fluoridy, jod a další prvky, které se do těla vstřebávají z vody často lépe než z potravy.

Ne každá voda, která je průhledná, však musí být čistá. Nesprávně upravená voda v sobě může obsahovat různé chemické látky a může být také zdrojem infekcí. Voda z přírodních zdrojů jako jsou studny, ale také ze zdrojů určených pro zásobování obyvatelstva tak velmi často obsahuje choroboplodné zárodky, a je tedy zdravotně závadná. Před tím, než bude tato voda použita k pitným účelům či přípravě potravin, je nutné, aby prošla patřičnou dezinfekcí a živé organismy v ní byly usmrceny. Voda, která by neprošla potřebnou filtrací a úpravou před tím, než se objeví v našich skleničkách, by nám tak mohla způsobit i vážné zdravotní problémy.

Úpravou vody se zabývá firma HARSOFT. Firma nabízí ověřené i inovativní technologie úpravy vody, a to včetně jejich realizace u svých zákazníků. Samozřejmostí je také následný servis svých produktů. Firma nabízí jen takové produkty a postupy, u kterých je možné prokazatelně změřit jejich funkčnost a účinnost.

Mezi sortiment firmy patří například změkčovací filtry, technologie na odstranění železa a manganu z vody, odstranění radonu a následné provzdušnění vody, potrubní filtry, prostředky na dávkování chemikálií či dezinfekce vody pomocí záření z UV lamp. Firma preferuje fyzikální metodu dezinfekce vody pomocí ultrafialového záření, které neobsahuje žádné chemikálie a jeho účinnost a schopnost usmrcování organismů je 99, 9 %. Jedná se o cenově dostupný způsob dezinfekce vody.