Dřevěná, hliníková, či plastová? Jaká okna se nejlépe hodí pro váš dům?

Dřevěná, hliníková, či plastová? Jaká okna se nejlépe hodí pro váš dům?

Správně zvolená okna mohou našemu domu nejen zajistit perfektní vzhled, ale především také výrazně zlepšit jeho funkčnost. Není proto divu, že by měl být výběr oken při stavbě domu podrobován nejpřísnějším kritériím. Nejen že skrze ně budeme pozorovat okolní svět, ale budou také rozhodovat o tom, kolik tepla propustí zevnitř a kolik hluku naopak pustí do domu. Na to, jaké budou mít okna vlastnosti, má vliv hned několik faktorů. Mezi ty nejdůležitější patří zejména materiál, ze kterého jsou okna vyrobena.

V dnešní době najdeme na trhu široké spektrum typů oken z nejrůznějších materiálů, přičemž nejpoužívanější jsou v dnešní době plast, dřevo a hliník. Výjimkou nejsou ani kombinace těchto materiálů, a to nejčastěji v podobě plastovo-hliníkových či dřevo-hliníkových oken.

Široký výběr nejen plastových a hliníkových oken najdeme u firmy RS OKNA. Firma působí na trhu již téměř 20 let a za tu dobu si stihla vybudovat širokou základnu spokojených zákazníků. Společnost se zaměřuje především na dodávku a montáž plastových, dřevěných a hliníkových oken. V sortimentu firmy však najdeme také vchodové dveře, garážová vrata či v horkých letních měsících nepostradatelné prvky stínící techniky. Kromě odborného poradenství a montáže oken nabízí firma také kompletní servis a příslušné okenní doplňky, ať už se jedná o žaluzie či sítě proti hmyzu.

Základní otázka, kterou si musíme před nákupem oken a jejich příslušenství položit, se týká právě materiálu. Než se proto pustíme do výběru konkrétních tvarů a velikostí oken, měli bychom si ujasnit, jaké požadavky na okna máme, a který typ oken je nejlépe splňuje.

Plastová okna jsou oblíbená pro své výborné izolační vlastnosti a nízkou cenu. Hliník se méně deformuje a nemá sklon se kroutit jako plast, což z něj dělá ideální materiál pro rám velkých a těžkých oken. Pokud tedy toužíte po velkých francouzských oknech, bude pro vás hliník tou správnou volbou. Dřevěná okna jsou oblíbená zejména pro svůj „retro“ vzhled. Jejich vlastnosti mají však velký přínos i pro moderní stavby. Kromě výborných tepelně-izolačních vlastností, kterými se dřevěná okna vyznačují, mají také vysokou životnost a v neposlední řadě jsou vyrobeny z přírodního a ekologického materiálu, který je šetrný k životnímu prostředí.