Bez síťových připojení si nelze toto století představit

Bez síťových připojení si nelze toto století představit

Když se na přelomu století začaly počítače a internet pomalu dostávat do povědomí lidí, nikoho by ani ve snu nenapadlo, že ani ne o dvacet let později si bez neustálého připojení nedokážeme představit náš každodenní život. Internet využíváme ke všemu, práci, zábavě, vzdělání i komunikaci. Jsme zvyklí, že kdekoliv se můžeme připojit a žít tak v online světě, že vše je vzájemně propojené a sítě kabelů se neviditelně táhnou všude a zajišťují nám připojení. Především potom ve velkých kancelářských budovách, kde jsou desítky počítačů, scannerů i tiskáren je třeba, aby jednotlivé přístroje byly vzájemně propojené a bylo tak možné využívat tiskárnu, která se nachází na druhé straně budovy než počítač a podobně.

Toto propojení je zajištěné pomocí datových rozvodů, v kancelářských budovách nebo větších domech se to většinou řeší pomocí takzvaného LAN připojení. Společnost teleprog se na telekomunikační sítě zaměřuje už mnoho let a s jejich správným řešením má již mnoho let zkušeností, ale zároveň si uvědomuje, že oblast připojení k sítím je jedna z velmi rychle se rozvíjejících, a proto se tato firma nebojí modernizací a změn, které jsou naopak její předností. Pro kancelářské budovy nebo větší areály tato společnost navrhne optimální řešení sítí LAN, které využívají k přenosu kabelové rozvody strukturované kabeláže, i jejich následnou realizaci.

Další sítí, která se využívá je potom metropolitní síť. Tato slouží především pro propojení větších celků a technicky se jedná o několik menších sítí propojených navzájem. I na její realizace se společnost Teleprog zaměřuje a na své práce má potřebné certifikáty i mnoho spokojených zákazníků. Teleprog provádí i montáže na klíč, kdy obstará vše od návrhu po řešení. Mimo datové sítě nabízí tato společnost i další služby z oboru telekomunikací.