Přestěhujte se bez stresu! 5 tipů jak na to.

Přestěhujte se bez stresu! 5 tipů jak na to.

Žádný přesný nebo správný postup, jak zabalit celý svůj dosavadní život do pár krabic není, a i kdyby ho někdo z nás měl, věřte, že nakonec bude stejně všechno úplně jinak a zmatku při balení a následném vybalování se nevyhneme. Obzvlášť, pokud máme děti nebo domácího mazlíčka.

Následující text pro Vás múže být alespoň malou inspirací před novou, tolik očekávanou etapou života.

 

1. Připravte sami sebe

 

Předpokládejme, že jste se již vyrovnali s prodejem starého bytu a jste nedočkaví nastěhovat se do nového. Nyní můžete očekávat především všudypřítomný nepořádek. Dále pak chaos, pocit beznaděje a myšlenky typu „proboha, tohle nemůžeme nikdy zvládnout“. Nebojte, všechno jde. Jen pokračujte ve čtení.

 

2. Dejte sbohem starým „krámům“

 

S dostatečnou časovou rezervou je ideální zahájit „generální“ úklid. Zamyslete se, které věci opravdu potřebujete a které leží bez povšimnutí už několik let na půdě, ve sklepě nebo někde jinde. Nehromadíte si nevědomky věci, co se mohou „ještě někdy hodit“? Buďte k sobě upřímní – zbytečně tahat do nového bydliště budete vy.

 

3. Označené krabice

 

Před samotným balením je dobré zjistit, kolik máte doma cestovních tašek, kufrů nebo jiných zavazadel, vhodných k přepravě oblečení a drobných věcí. Můžete si je vypůjčit u známých. Nenahraditelné budou kartonové krabice a papírové tašky, které seženete v každém obchodě. Určitě se jich rádi zbaví. A pokud nejste génius, který si bude pamatovat, co kde je, doporučuji na krabice napsat jejich obsah. Zavazadla klidně přelepte lístkem s potřebnou informací.

 

4. Pomoc stěhovací firmy a přátel

 

V neposlední řadě je důležité domluvit si pomocné síly. Se spoustou energie. Když jsou věci ještě na svých místech, nemusí se Vám to zdát tolik náročné, ale věřte mi, že bude.

Ruku k dílu určitě rádi přidají přátelé a rodina nebo profesionální stěhovací firma (ta už tak levná bohužel není).

 

5. Seznámení se sousedy

 

Pokud se úspěšně dostanete do této fáze, upřímně gratuluji. Stěhování není jednoduché, ale o to víc se můžete těšit na všechno nové.

Považuji za vhodné zazvonit na nové sousedy, představit se a slušně se omluvit za způsobený hluk a nepořádek, způsobený stěhováním v posledních dnech. Sousedy můžete pozvat na něco malého k jídlu a pití a v rámci budování dobrých sousedských vztahů se s nimi trochu seznámit. Vždyť se teď budete denně potkávat.

A nebojte – určitě je lepší se stěhovat, než vyhořet!