Chystáte se na rekonstrukci koupelny? Podívejte se, co teď frčí

Chystáte se na rekonstrukci koupelny? Podívejte se, co teď frčí

Koupelna je pro mnohé z nás místem, kde si dopřáváme relax a zasloužený odpočinek. Není nad to, vlézt si s knížkou a dobrou hudbou do vany plné bublinek a na chvíli z hlavy vypustit všechny starosti. Osvěžující sprcha je zase vděčným způsobem, jak se nabudit do nového dne. Koupelna tak dávno nemá jen praktickou funkci, ale je také našim osobním „wellness centrem“.

Abychom se v koupelně cítili dobře, měla by také dobře vypadat. Zatímco dříve dominovaly koupelnám bílé kachličky a světlé barvy, dnes se fantazii meze nekladou. Moderní styly koupelen, stejně jako celého bydlení, se neustále proměňují. V poslední době se však ke slovu dostávají přírodní materiály.

Oblíbeným koupelnovým doplňkem je dřevo, jehož přítomnost v takto vlhkém prostředí bychom si ještě před pár lety nedovedli ani představit. Díky povrchovému ošetření olejovoskovanou vrstvou je však masiv schopný efektivně odolávat vlhkosti i vodě. Spousta firem dnes navíc vyrábí věrné imitace dřeva v různých podobách, a tak si dřevo můžeme v koupelně i „nasimulovat“. Takto vybavenou koupelnu můžeme pro ještě lepší efekt doplnit předložkami z přírodních materiálů a zelení. Koupelny v přírodních stylech potom většinou doplňujeme světlejšími barvami.

Také tmavé odstíny však mají v posledních trendech své místo. Do koupelen tak pronikají tmavohnědé, antracitové až černé odstíny. Podobně laděné koupelny vynikají především svou honosností. Pokud totiž zmíněné barvy doplníme lakovanými kovy, nerezovými či zlacenými doplňky, rázem se ve své koupelně cítíme jako v luxusním sídle. Pokud plánujeme zařídit si koupelnu v takovém stylu, je dobré se ujistit, že do ní bude dostatečný přísun denního světla, aby přes den nepůsobila stísněným dojmem.

O stylu koupelny se rozhodujeme většinou v případě, že stavíme nový dům, či se chystáme na kompletní rekonstrukci. V prvním případě můžeme vyzkoušet poměrně novodobý trend, kterým je spojení koupelny s jinými částmi bytu, nejčastěji ložnicí. Takto zařízené místnosti nejen opticky zvětšují užitný prostor, ale také jsou velmi atraktivní svou netradičností.

Pokud se z nějakého důvodu chystáme jen na rekonstrukci koupelny, naše možnosti také nejsou omezené. Kromě již zmíněných stylů můžeme vyzkoušet více barevné koupelny. Pryč jsou doby, kdy se všechno ladilo do jednoho odstínu. Pokud jsme více hraví a nemáme rádi uniformní prostředí, můžeme koupelně dodat šťávu třeba prostřednictvím červené barvy.