Sečete trávník špatně?

Sečete trávník špatně?

Příliš krátký trávník může škodit travnímu porostu a kořínkům. V období sucha může potom příliš nízko posečený trávník vysychat, umírat. Zelená vyplň potom nebude pravidelná, může se dokonce objevit hnědá barva a plevel. Ideální je trávník nesekat moc, ale ani málo, jinak bychom sekali obden. Ideální je sekat o třetinu vzrůstu stébel. Lepší je sekat méně a pravidelněji, pokud je naším cílem trávník s rovnoměrnou a zářivou zelenou barvu. Trávník by se také neměl sekat za velkého mokra, neboť po uschnutí bude trávník vypadat nesouměrně. Voda z mokrého trávníku také může v krajním případě poškodit elektrickou sekačku. Trávník by se také neměl sekat v přílišném horku, kdy by sluníčko mohlo trávu vysušit či spálit. Pokud opravdu potřebujete sekat trávník v teplotách nad 35 stupňů, alespoň trochu zchlaďte trávník mírnou sprškou vody, ale nepřežeňte to.

Dalším důležitým tématem při sečení je zahrady mulčování. Jedná se o způsob udržování nepravidelně sečených trávníků. Speciální tvarovaný nůž sekačky rozemele usečený travní porost na drobné kousky. Není tedy třeba řešit odpad, ekologicky ho necháte, aby se vstřebal do hlíny a pohnojil trávník. Už 14 dní po mulčování nebude po odpadu ani stopa. Mulčovat je nejlepší na začátku a konci vegetačního období, ale je důležité také brát v potaz aktuální výšku trávy.

Pokud je toto na vás moc informací a nevíte si rady, jak vlastně trávník sekat, aby byl hezčí než ten sousedův, můžete kontaktovat specializovanou firmu Karla Svobody, který vám pomůže trávník posekat a dokáže vám i vše vysvětlit, abyste to příště zvládli vy. Jeho firma se specializuje i na údržbu zahrad, sadů, kácení rizikových stromů, servis zahradnicky techniky, střihání a řezaní ovocných stromů a tújí, sekání dřeva, drcení a likvidace odpadu i stavbu plotů. Jak vidíte firma zvládne cokoli, co na zahradě může být potřeba a díky své expertíze zná všechny tipy a triky jak správně na sečení zahrady i všechny ostatní zahradní práce. Pokud si chcete ušetřit čas a nelámat si s údržbou zahradou hlavu, můžete firmu nezávazně oslovit. Určitě vás také zaujmou rozumné ceny, které jsou podrobně rozepsané v ceníku, a tedy vždy víte, kolik budete platit a že až tak moc peněz to nebude.