Léto na zahradě u bazénu

Léto na zahradě u bazénu

Léto je ještě daleko a zima už pomalu začíná být dlouhá. Lyžování a zimních radovánek si každý už užil dosytosti, a i ti největší příznivci zimy pomalu začínají snít o létě. Mnozí z nás, když čekáme na vymrzlé zastávce, se snažíme se ohřát alespoň představami na sluníčko, plánujeme si, jak bude skvělé se v létě válet u bazénu a opalovat se. Právě teď je ideální doba uvažovat nad stavbou bazénu na zahradu. V horkých měsících není nic lepšího než po náročném dni přijít domů a skočit rovnou z rozpálené ulice do bazénu. Správná víkendová letní idylka je s knížkou, ledovým nápojem hezky na lehátku. A jak takový velký zahradní bazén teprve potěší děti. Nebudou chtít jet ani k moři, jak si budou užívat zábavy na vlastní zahradě.

Bazénů je na výběr z mnoha druhů a provedení, dělí se na tři základní typy, a to jsou nadzemní, polozapuštěné a zapuštěné bazény. Při pořizování bazénu je vždy dobré si uvědomit několik věcí. Důležitou roli hraje terén, finanční možnosti nebo jeho plánované využití a počet osob, které ho budou využívat.

Nadzemní bazény jsou nejlevnější varianta, jejich výhodou bývá, že v případě nafukovacích se dají v zimě sklidit nebo je můžete přesunout na jiné místo. Také u nich nehrozí, že do nich děti spadnou, musíte však pro tento typ mít dokonale rovnou plochu a většinou málo vydrží.

Nejkvalitnější a nejdelší životnost ovšem mají zapuštěné bazény. U nich je hlavní výhoda, že esteticky nenarušují prostor zahrady anebo si je můžete pořídit i na zimní zahradu. Díky zastřešení nebo vyhřívání vody se dají využívat celoročně a existuje k nim řada doplňků, jako je například protiproud. Zapuštěných bazénů je několik typů, betonové, foliové, laminátové, plastové ale i plechové. Nejdelší životnost, variabilitu tvarů a odolnost vůči chemickému a mechanickému poničení mají bazény betonové. Betonová vana se potáhne folií, a tak se nabízí i široké barevné provedení. V případě opotřebení nebo poškození se dá folie vyměnit a bazén je zase jako nový. Nejen stavbu nových bazénů ale i rekonstrukce a opravy pomocí bazénových folií nabízí bazény Trojánek.