Květiny pro každou příležitost

Květiny pro každou příležitost

Květiny jsou vždy vhodným dárkem, který potěší každou ženu. Je již tradicí, že při narozeninách nebo svátku dostane žena krásnou kytici. Každou však bezpochyby velmi potěší i kytička jen tak pro radost, která je vždy milým překvapením. Ačkoliv se může zdát, že vybrat správnou květinu pro náležitou příležitost může být věda, není tomu tak. Vždy je dobré volit květiny, které má dotyčná ráda, ale pokud ji dobře neznáte, nebo si chcete být jistí, že volíte správně, stačí si zapamatovat pár jednoduchých pravidel a řeč květin je snadné si osvojit.

Začneme postupně. Na první schůzku, se hodí nějaká jednodušší kytička, abyste ženu nevyděsili a nemyslela si, že ji chcete zaujmout jen svými penězi. Vhodná je jednoduchá růže bez zbytečného aranžmá, protože v jednoduchosti je krása. Oblíbené jsou růže ve světlejších odstínech, například jemně růžová. Nebo můžete zvolit nějakou sezonní květinu, na jaře tulipán, v létě slunečnici. Růže v řeči květin znamenají vyznání lásky, a proto se hodí i na valentýna nebo při žádosti o ruku. Rudá barva navíc symbolizuje vášeň a lásku, růžová potom romantiku.

K narozeninám můžete zvolit jakýkoliv pugét, tady se volí především podle vkusu ženy, které je určený. Míchané kytice z více druhů květin v pastelových barvách působí velmi elegantně a v každém květinářství vám šikovné květinářky poradí jaké květiny nakombinovat. Na svátek není třeba kupovat velké pugéty, potěší i menší voňavá kytička. K výročí svatby se většinou volí květiny, které měla dotyčná ve svatební kytici.

Květina udělá radost ženě každého věku, pro malé princezny je nejlepší zvolit malou jemnou kytičku a doplnit ji sladkostí nebo hračkou, slečny si zaslouží něco romantického a žena ocení právě míchanou kytici. Babičce udělá radost spíše něco decentnějšího, co dlouho vydrží.

A květiny nemusí být jen dárkem k nějaké příležití. Oživí a provoní každý byt, a proto jsou obílenými dekoracemi na sváteční tabuli, na vánoční stůl nebo jen tak pro radost. Stačí si zajít do květinářství a poradit se s květinářkami. V květinářství v České Lípě vám květinářky připraví kytici pro každou příležitost, ať už jde o narozeniny, svatbu, promoci nebo i smuteční kytice a věnce.