Denně čerstvá zelenina z vlastní produkce

Denně čerstvá zelenina z vlastní produkce

Máte rádi čerstvou zeleninu a nejste spokojeni s nabídkou supermarketů? Pokud jste z Ostravy – Poruby, máte možnost chodit do Zahradnictví Poruba v ulici Ke Skalce. Lidé si tady mohou nakoupit zaručeně čerstvou zeleninu z produkce zahradnictví, vypěstovanou na vlastních polích. Zelenina se prodává postupně, podle toho, jak dozrává. Zákazníci si mohou nakoupit i sazenice listové, košťálové a plodové zeleniny, kterou si budou pěstovat na vlastních zahrádkách. Na místě lze pořídit i velmi populární bylinky v květináčích, které si rády kupují hospodyňky. Bylinky si doma zalévají a opatrují na oknech ve svých bytech, aby měly denně čerstvé zelené výhonky do jídel, salátů nebo jako přílohu.

Spousta vitamínů je v kysaném zelí, které někteří lidé stále nezařadili do svého jídelníčku. Jsou to především ti, kteří ještě neochutnali domácí kysané zelí. Kdo ho však jednou doma vyrobí, zjistí, jak je lahodné a bude se jeho přípravou zaobírat stále. V zahradnictví jsou připraveni všem zaníceným kuchařům čerstvé zelí nakrouhat a ulehčit jim tak přípravu této lahodné přílohy k vepřovému masu nebo pečené kachně.

Zahradnictví je otevřeno i těm, kteří se chystají jít na návštěvu, případně na rodinnou oslavu, na promoci nebo jinou událost a chtěli by udělat radost řezanými květinami. V Zahradnictví Poruba květiny rádi uváží do nádherných kytic. Udělají i věnce pro smuteční obřady, případně na ozdobu domu. Lze si tady objednat i větší květinovou výzdobu do domu, na různé události, do hotelů, penzionů, na firemní akce a jiné příležitosti.

Zahradnictví Poruba je otevřeno ve všední dny od 7. do 15. hodiny, v sobotu dopoledne od 7. do 10. hodiny. Otvírací doba je orientační, pokud by někomu nevyhovovala, lze předem zavolat a domluvit si jiný termín návštěvy.