Ukažte druhému, že vám na něm záleží – obdarujte ho květinou

Ukažte druhému, že vám na něm záleží – obdarujte ho květinou

Ačkoliv Valentýn a den žen, hlavní dva svátky, kdy se dávají květiny jako dar, jsou již za námi, neznamená to, že byste měli na květiny úplně zapomenout. Právě naopak, mnoho lidí tyto svátky nemá rádo, vždyť obdarovávat své milé a ukazovat jim lásku bychom měli po celý rok, a nejen když je na to vyhrazený svátek. A mnoho lidí – žen i mužů, krásná barevná květina, která prozáří domácnost a ukáže, že na druhého myslíte, potěší celoročně. A navíc, díky jedinečné řeči květin je možné kyticí vyjádřit mnohem větší škálu citů, než je jenom romantická láska. Květinou můžeme dát najevo, že si druhého vážíme, vyjádřit mu obdiv, vděk, přátelství nebo poslat pozitivní náladu a optimismus. Každý druh květiny značí něco jiného a zásadní roli hraje také barva.

Klasickým vyjádřením lásky jsou rudé růže, růžové růže jsou spojené s romantikou a žluté zase značí přátelství. Symbolem lásky jsou také karafiáty, i u nich je důležitá barva. Růžové se pojí s obdivem, bílé jsou vyjádřením nevinnosti a čisté lásky. Ovšem pozor u karafiátů na barvu žlutou, ta v květomluvě znamená odmítnutí a zklamání. Stejné to je i u chryzantém.

 

Teď na jaře jsou velmi oblíbené tulipány, jako symbol jara, které podobně jako růže značí lásku. Tulipány se skvěle hodí k novému vztahu, stejně jako jaro značí nový začátek a optimismus. Gerbery jsou spojené s upřímností a jedná se o poměrně univerzální květiny. Proto jsou skvělým dárkem i například pro kolegyni nebo kamarádku. Nemusíte se ovšem bát sáhnout ani po méně tradičních květinách, které také v sobě ukrývají celou řadu významů a dokáží potěšit i svým nevšedním vzhledem a vůní.

Květomluva dokáže být složitá a jak jde vidět na příkladu karafiátů a chryzantém, některé květiny s sebou mohou pojit i negativní významy. Pokud tedy nechcete sáhnout vedle a chcete vyjádřit druhému přesně to, co zamýšlíte, je nejlepší se obrátit na profesionály, kteří se zaměřují na prodej květin. V květinářství Jaroslava Lindová se můžete spolehnout, že zkušené květinářky dokonale ovládají řeč květin a vždy vám pomohou s výběrem vhodné kytice. Toto květinářství v Ústí nad Labem nabízí široký výběr květin ale i doplňkových předmětů.