Topení olejem je úsporné a ekologické

Topení olejem je úsporné a ekologické

Když se venku ochladí, je třeba vytápět obytné domy i průmyslové provozy. Jednou z možností je využít na výrobu tepla olej. Vytápění topným olejem je plně automatické a bezpečné, cenově srovnatelné se zemním plynem. Výhodou je, že oproti zemnímu plynu není nutné budovat přípojku,

navíc sami můžeme ovlivnit ekonomickou náročnost vytápění, když budeme sledovat cenu topného oleje a nakoupíme ho ve vhodnou dobu. Moderní kondenzační olejové kotle splňují přísné limity na obsah vypouštěných škodlivin, takže se lehkým topným olejem dá topit i v chráněných krajinných oblastech.

Poruchy topného systému lze minimalizovat pravidelným servisem. Olejové vytápění je navíc bezpečnější než plynové, protože při něm nehrozí žádný výbuch. Tento způsob vytápění se hodí pro rodinné domy i velké výrobní závody, díky široké škále kotlů s různými výkony se dá najít ideální řešení pro každou budovu, včetně nízkoenergetické. Vytápění olejem není závislé na okolní infrastruktuře, je účinné i při velkých mrazech a dá se tak díky těmto vlastnostem použít i v odlehlých místech.

Topný olej je nevýbušné palivo, které je svým chemickým složením podobné motorové naftě. Vyznačuje se vysokou výhřevností a dá se dlouho skladovat, aniž by to mělo vliv na kvalitu. Spalováním nevzniká popel. Olejové vytápění není náročné na prostor, kotel a nádrž na olej se vejdou na plochu menší než 3 metry čtvereční. K nádrži není třeba budovat záchytnou jímku, neuniká z ní žádný zápach.

Kotel na topný olej je možné připojit jak na topnou soustavu s radiátory, tak na podlahové topení. Do topného systému se dají připojit i další zdroje tepla, jako je tepelné čerpadlo nebo solární panely na ohřev vody. Topný olej se dodává po celém území České republiky z distribučního skladu ze středočeských Hořovic.