Strojní svěráky nejvyšší kvality i malé stroje do vaší dílny

Strojní svěráky nejvyšší kvality i malé stroje do vaší dílny

Ať už začínáte podnikat ve strojírenském oboru nebo myslíte, že je na čase, aby vaši dílnu naplnily moderní, kvalitní stroje a doplňky, potřebujete spolehlivého dodavatele potřebného vybavení. Rodinná firma VABEX s.r.o. nabízí pro strojírenské, kovoobráběcí a zámečnické dílny produkty špičkové kvality. Vznikla už v roce 1997, od roku 2008 je její hlavní činností výroba a prodej vybavení kovoobráběcích dílen. Svým zákazníkům společnost poskytuje kvalitní produkty od světových výrobců za přijatelné ceny, profesionální poradenství a záruční i pozáruční servis. Vedle prodeje strojního vybavení provozuje VABEX i kovoobráběcí dílnu, ve které testuje prodávané produkty.

Mezi nejžádanější produkty firmy patří široký sortiment strojních svěráků, vynikajících vysokou upínací silou, tuhostí a přesností. Vybírat můžete z profesionálních strojních, příručních, dílenských i brusičských svěráků. Strojní svěráky se dělí do několika kategorií a jejich různé druhy bývají využívány především ve firmách zabývajících se kovovýrobou a zámečnických dílnách. Pro CNC obrábění jsou nejčastěji využívány strojní svěráky s hydraulickým nebo mechanickým posilovačem, typická je pro ně velká upínací síla svěráku za použití minimálního úsilí obsluhy svěráku. Pro velkou sériovou výrobu jsou díky extrémně rychlému upínání nejoblíbenější svěráky s vícenásobným upínáním nebo pneumatické svěráky. Pro broušení se využívají velmi přesné brusičské a sinusové svěráky. Brusičské svěráky jsou díky své vysoké přesnosti ±0,005/100 mm vhodné pro broušení obrobku, ale také jako kontrolní svěráky při měření. Svoje zájemce si samozřejmě najdou i další typy svěráků – vysoce variabilní sklopno-otočné, nerezové či modulární využívané jak na CNC strojích, tak na bruskách. Svěráky příruční patří neodmyslitelně do každé dílny k vrtačce a na přidržení.

Firma má ovšem daleko širší sortiment než „jen“ strojní svěráky. Pro usnadnění a urychlení výrobního procesu nabízí několik malých strojů. Srážeč hran sráží hrany obrobku nerozeznatelně od CNC stroje. Velmi poptávaná je bruska na vrtáky, malý stoj, který ve vaší výrobní hale přesně nabrousí vrtáky. Každá ostřička vrtáků má nastavitelný úhel od 90° do 140° a sadu kleštin s adaptérem pro nastavení pozice vrtáku pro ostření. Odlučovač oleje neboli filtrační jednotka kapaliny zamezuje vytvoření olejového filmu na povrchu chladící kapaliny v nádrži obráběcího stroje. Demagnetizéry dokážou rychle odmagnetizovat vrtáky, frézy, závitníky i jiné nástroje. S výběrem vhodného stoje i dalšího vybavení jako jsou magnety, průmyslové značení, soustružnické hroty či frézy, vám s radostí pomůžou zkušení pracovníci na prodejně ve Hvozdné i na e-shopu firmy.