Ručně šitý ubrus umí vykouzlit skutečné kouzlo domova

Ručně šitý ubrus umí vykouzlit skutečné kouzlo domova

Na ubrus lze pohlížet jako na kus spotřebního zboží bez hlubší hodnoty. Pokud ale nemáte ve zvyku spokojit se v životě s šedivým a nicneříkajícím průměrem, s tímto názorem příliš souhlasit nebudete. Není divu. Ubrus může být dílem s uměleckou i citovou hodnotou. Tak proč používat obyčejnou konfekci?

Proč ručně šité ubrusy?

Proč se vlastně zabývat sháněním ručně šitých ubrusů, když stačí zajít do nejbližšího obchodu, popadnout první ubrus z konfekční kolekce a rozložit ho doma na stole? Důvodů je hned několik. Ručně šitý textil – a nemusí jít jen o ubrusy – je vždy originálem. Každý kus je jedinečný. V každém jeho stehu je navíc uložený um švadleny a její láska k řemeslu. Právě tak vznikají nadčasová díla, která mohou dělat radost po celé generace.

Ruční šití také znamená ve většině případů také vyšší kvalitu. Ta začíná již u výběru látky a pokračuje při vlastním šití. Každý, kdo prodává ručně vyráběné produkty dobře ví, že kvalita výrobku je onou vizitkou, která může přinést další zakázky, anebo naopak zajistit, že již žádné nebudou… A právě kvalita je to, co odlišuje skutečně hodnotné ubrusy a prostírání od tzv. „fast fashion“.

Podle čeho vybírat?

Rozhodnutí o pořízení ručně šitého ubrusu je prvním a nejdůležitějším krokem, není ale krokem posledním. Je třeba také dobře vybrat obchod, kde si ho zakoupíte. V první řadě je třeba se ujistit, že za své peníze kvalitu skutečně dostanete. Jak to udělat? Kromě recenzí a zkušeností ostatních zákazníků se vyplatí dbát na gramáž látky, ze které jsou ubrusy vyrobeny.

Kromě toho by měl mít daný obchod férovou obchodní politiku spočívající v možnosti vrátit zboží bez udání důvodu nebo nabízet od určité částky dopravu zdarma apod. Příkladem takového férového obchodu nabízejícího opravdu kvalitní ručně šité ubrusy, prostírání i další doplňky a dekorace je e-shop na webu www.krasne-ubrusy.cz. Své produkty tam prodává moc šikovná Markéta Košíková a její e-shop rozhodně stojí za návštěvu!