Podlahy pro vás domov. Dřevo je nestárnoucí klasika.

Podlahy pro vás domov. Dřevo je nestárnoucí klasika.

Podlaha je důležitá součást každého domova. Jedná se o jeden z nejvýraznějších prvků celého interiéru. Podlaha by však měla být nejen hezká, ale i bezpečná, měla by se dobře dobře udržovat a měla by také ladit s nábytkem v místnosti a s celkovým stylem celého interiéru.

Volba vhodné podlahy

Pokud vybíráte podlahu do nového domu nebo se chystáte podlahu ve svém stávajícím domově měnit, rozhodujte se v první řadě podle toho, jaký styl bydlení je vám blízký. Zatímco do moderních interiérů se hodí například plovoucí podlahy, ve starších bytech je často nejlepší volbou renovace parket.
Do velkých místností se hodí jak světlé, tak i tmavé podlahy. Pokud ale máte místnosti malé, určitě vybírejte podlahy světlejší, které místnost opticky zvětší a prosvětlí. Žijí s vámi děti nebo domácí mazlíčkové? Myslete i na to, aby byla podlaha praktická a odolná proti poškrábání. Pořídit si můžete například podlahu vinylovou, které nevadí dokonce ani zvýšená vlhkost.

Dřevěné podlahy a jejich výhody

Dřevěné podlahy jsou nestárnoucí klasikou. Vypadají dobře, vydrží dlouhé roky a interiér díky nim vypadá útulně. Dřevo je navíc tepelným izolantem, takže dřevěné podlahové krytiny jsou teplé a příjemné na došlap. Pokud je na dřevěné podlaze nebo na parketách znát, že už mají to nejlepší za sebou, není třeba hned měnit celou podlahu. Řešením je prostá renovace podlah.

Dřevěné podlahy můžeme podle konstrukce rozdělit na celomasivní a vrstvené. Podle typu pak na klasická prkna, průmyslové mozaiky a nebo třeba parkety.

Pokládka a renovace podlah

Hledáte firmu na pokládku podlahy nebo na její renovaci? Obraťte se na AA Podlahy s.r.o. Tato firma se věnuje renovaci podlahových krytin a dřevěných podlah. Zajišťuje také prodej a montáž plovoucích podlah, koberců, antistatický koberců a linoleí. V neposlední řadě provozuje půjčovnu podlahářského nářadí i brusek.