Do obýváku kusový koberec, na chodbu běhoun

Do obýváku kusový koberec, na chodbu běhoun

Podlahu v bytě se snažíme většinou zakrýt něčím příjemným, co by udělalo náš byt domovem. A tak hlavně do pokojů, kde trávíme svůj volný čas, hledáme koberce. Když máme pěknou plovoucí nebo dřevěnou podlahu, stačí nám kusový koberec a nemusí být ani moc velký. Příjemný bude třeba pod stolkem, u pohovky nebo křesla. Vzor, materiál a velikost budou určitě závislé na tom, jaké vybavení v bytě máte, jak velká je místnost a také kolik prostředků chcete do koberce investovat. Pokud máte klasiku, stejně bude laděný asi i koberec, k novému nábytku se hodí jednoduché, třeba i geometrické vzory, nebo naopak jednobarevné koberce s hustým a vysokým vlasem. Koberce se dělají z polypropylenu, polyethylenu nebo i dražší vlny, v šířkách zpravidla od dvou do pěti metrů.

Jestliže nejste rozhodnuti, co na podlahu chcete, nebo potřebujete pokrýt třeba nepěknou betonovou plochu, je pro vás řešením podlahová krytina. Její pořízení není finančně náročné, na druhé straně ale nepočítejte s tím, že bude mít atraktivní vzor nebo barvu jako koberec.

Do kancelářských prostor a provozoven se hodí zátěžové koberce, které jsou velmi odolné a snadno se čistí. Kladou se většinou na celou podlahu a přestože se v řezu netřepí, je lepší si na jejich pokládku pozvat specializovanou firmu. Vyrábějí se ve spíše tmavších odstínech.

Na chodby a schodiště se dávají běhouny. Jsou protiskluzové, tak klidně mohou ležet na PVC i plovoucí podlaze. Jejich okraje jsou zpravidla zdobené barevnou bordurou, tak i dlouhá chodba vypadá jako parádní pokoj. Proto jsou tolik oblíbené v hotelích a penzionech.

Že se vám nechce pořád běhat po bytě nebo po domě s vysavačem? I s tímto problémem pomůže vhodná podlahová krytina, která má slibný název – čistící zóna. Jde o materiály, které nezničí voda ani mráz, působí nenápadně, protože jsou většinou hnědé nebo černé, a na podlahu se dají přilepit nebo jen volně položit. Zachytí nečistotu z obuvi, jako je prach, drobné kamínky a písek, takže jsou ideální do vstupních prostor, ke vchodům nebo do spojovacích místností.

Pokud hledáte krytinu na podlahu třeba v kuchyni, protože nechcete stát na tvrdých a studených dlaždičkách, je pro vás tím správným materiálem PVC. Od dob našich rodičů prošlo dlouhým vývojem, jeho vzory dokonale imitují dřevo nebo dlažbu.