Oblékáme interiéry

Oblékáme interiéry

Díky ozdobným závěsům, krásně povlečenému lůžku a roztomilým polštářkům se i obyčejný hotelový pokoj může proměnit na pohádkový. Jinde vás zase přivítají strohé barvy a potahy z jednoduchých látek a pokoj získá seriózní atmosféru. To jak je místnost “oblečená” dělá opravdu mnoho a vybrat vhodné látky a kombinace pro ni je opravdu důležité, protože na rozdíl od nás nemění svůj vzhled každé ráno.

Právě to, jak je důležité vybrat každému pokoji látky, které mu budou sedět, si uvědomuje ateliér Fábik, který se zaměřuje nejenom na hotelový textil. Obyčejné hotelové lůžko díky sukni na matraci, nepromokavému froté chrániči, jemnému prostěradlu a nadýchaným peřinkám a polštářkům dokáží proměnit v pohádkovou postel jako připravenou pro Růženku. Přičemž ateliér Fábik bere v potaz i náročnost hotelového provozu a chce personálu práci co nejvíce usnadnit, takže dbá na to, aby materiály vydržely i praní na devadesát stupňů celsia, povlečení pro snadné potahování byla opatřena gumou a aby nebylo třeba zdlouhavého žehlení pro docílení elegantního a nepomačkaného vzhledu. Mimo to vždy berou ohled na přání majitele, jak má interiér působit, jestli má být elegantní, luxusní nebo spíš veselý a útulný.

Kromě celkových rekonstrukcí, proměn nebo drobných vylepšení k zútulnění si ateliér Fábik také libuje v dobrodružství a výzvě, kterou sebou nese vytvářet věrohodné napodobeniny dobových interiérů. Především potom vytváří pro stará vysoká okna závěsy a záclony z nově vyvinutých materiálů, které však věrně kopírují ty historické, ale na rozdíl od nich se snadno udržují. Mezi sortiment, který si u ateliéru Fábik můžete pořídit, se řadí také ubrusy a stolní prádlo, lůžkoviny a prošívané polštáře a potahy na postele, dekorační textil i froté ručníky, osušky i župany.