Masivní nábytek nikdy nezestárne

Masivní nábytek nikdy nezestárne

Nábytek je věc, kterou si zpravidla člověk vybírá na delší dobu, a proto nechce jeho výběr podcenit. Mimo celkového designu místnosti a vzhledu, kterého chceme docílit tak hraje významnou roli také materiál. Ten mimo vzhledu určuje právě i to, jakou životnost bude nábytek mít, jak dlouho vydrží vypadat jako nový a bude in. Klasikou, která se téměř nikdy neomrzí, vždy vpadá fantasticky a má nespočet obměn je dřevo a nábytek z masivu.

Dřevo si nás získává nejen svým vzhledem ale i vůní, přírodní krásou a životností. Pokud je navíc kvalitně ošetřeno považuje se za vysoce kvalitní materiál. Mimo to se vyznačuje svou naprostou zdravotní nezávadností, nezpůsobuje alergie a neuvolňují se z něj škodliviny, jako tomu může být u levnějších dřevotřísek, u kterých se používají pojiva. Díky tomu najde masivní nábytek využité téměř ve všech částech domu. Vhodné je pouze zvážit jeho využití v kuchyni, protože masivu neprospívá střídavá teplota a vlhkost. Snadněji se pak poškozuje.

Naopak ideální volbou je nábytek z masivu do ložnice, ať už zvažujete komodu nebo postel. Chcete se přece každé ráno probouzet v příjemném prostředí a co ho zajistí lépe než jednoduchá krása dřeva, jeho vůně a nesmrtelnost kdy i po letech bude vypadat stále dobře. Při vybavování bytu takovým nábytkem je však vhodné se držet hesla, že méně je více. Vzhledem ke své robustnosti musí nábytek zapadat do celkového ladění interiéru, doplňovat se s ním a pokud zvolíte jeden dominantní prvek, jako například jídelní stůl za masivu měly by k němu ladit i židle a okolní skříňky. Při sestavování nábytku také nic nepodceňte, opravdu si s tím dejte práci a snažte se, pak se vám nábytek odvděčí lety navíc. Možností, kde takové vybavení bytu koupit máte opravdu mnoho, designu, ze kterých vybírat také, a nebojte se, i přes počáteční vyšší cenu se vám v dlouhodobém měřítku takový nábytek vyplatí.