Jak si vylepšit interiér?

Jak si vylepšit interiér?

Prozradíme vám pár tipů, jak si můžete vylepšit interiér vašeho bytu. Tipy se budou týkat vizuální i funkční stránky interiéru.

 

Vhodně zvolené květiny

Květiny mohou váš interiér skvěle vylepšit a zároveň pročistí vzduch. Zbaví vás těžkého, nepříjemně suchého vzduchu a celkově vytvoří lepší prostředí. Květiny do interiéru je ale potřeba pečlivě vybírat. Některé kvetoucí rostliny mohou vytvářet spoustu odpadu a v letních dnech vám přidělají spoustu práce s uklízením. Jiné rostliny jsou takřka bezúdržbové a stačí je jen čas od času zalít. Některé rostliny navíc plodí, a jejich plody můžete využívat při vaření. V tomto směru jsou praktické různé byliny a koření, na druhou stranu ale zpravidla vyžadují větší péči.

Skvělou rostlinou do interiéru je nějaký citrus. Nejvhodnější je citrón nebo limetka, ale může to být i pomeranč. Malý keřík zasadíte do květináče a stačí ho čas od času zalévat, případně jednou za rok přihnojit. Podle potřeby je také dobré ho zastřihovat, aby vám nepřerostl ve veliký keř. Listy citrusového keříku jsou příjemně aromatické. Dokáží interiér provonět příjemnou svěží vůní, která není nijak agresivní, ani přehnaná. Lístky se také dají používat jako skvělé dochucení čaje a limonády. Malý citrusový keřík není nijak náročný na péči a dá vám toho opravdu hodně. Pěstovat ho lze ale pouze vevnitř, protože vyžaduje teplé klima.

 

Zrcadla pro pocit většího prostoru

V případě, kdy je interiér vašeho bytu trochu stísněný, využijte osvědčenou fintu. Nechte si namontovat zrcadla pro pocit většího prostoru. Fyzicky se prostor nijak nezvětší, opticky ale ano. Samotný pocit z interiéru pak bude daleko lepší a ještě se budete moci prohlédnout od hlavy až k patě. Celkový efekt je kladný a dobře působí na psychiku člověka.

 

Barevná sladěnost

Důležitá je také samotná barva interiéru. Pokud se vám povede interiér sladit do jedné, dvou až tří barev, bude samotný interiér vypadat velmi luxusně a dobře. Volby samotných barev nikdy neuspěchejte. Některé barevné kombinace se k sobě hodí a jiné nikoli. Vhodnější jsou pozitivní barvy, které člověku dodají lepší náladu. Je to žlutá, zelená a oranžová. Hůře na psychiku člověka působí modrá a černá, takže s nimi raději opatrně.