Jak si poradit s výběrem vhodných dveří?

Jak si poradit s výběrem vhodných dveří?

Dveře jsou bránou do našeho domova, obranou proti nebezpečí venkovního světa, zárukou našeho soukromí. Proto není radno podcenit jejich výběr. Existuje nespočet typů dveří – bezpečností, interiérové, protipožární, či protihlukové, v čekárnách nás chrání RTG dveře. Při výběru vhodných dveří je tedy v první řadě nutné určit jejich účel. Na co dalšího myslet?

Klíčový je i výběr materiálu, při tom je třeba kromě finanční stránky zvážit i jeho odolnost, budoucí údržbu nebo samotnou estetičnost dveří. V dnešní době je výběr opravdu široký, nestárnoucími klasikami jsou přírodní dýhové či elegantní skleněné dveře, oblíbený je taky laminát, který dokonale napodobí jakýkoli přírodní materiál a chlubí se skvělou odolností. V neposlední řadě je potřeba vybrat perfektní kování, tedy zámek a kliku. Klika by se měla podřídit stylu dveří i ladění celého interiéru. Interiérové dveřní kování může být vyrobeno z hliníku, nerezu nebo mosazi, pro vstupní dveře je kladen důraz především na bezpečností funkci.

Většinu lidí při stavbě či rekonstrukci nenapadne, kolik času výběr dokonalých dveří zabere. Je vhodné si k němu vyhradit času dostatek, samotný výběr zabere i několik týdnů. Dále je třeba dveře zaměřit a především vyrobit. U standardních dveří je to záležitost asi 6 týdnů, u atypických můžete čekat přes dva měsíce. Nakonec přichází na řadu montáž, ta sice obvykle zabere asi den, ovšem musíte počkat na volný termín stavebníků.

Asi nejznámějším dodavatelem dveří je česká firma SAPELI. Odborníci z řad firmy vyrábí řemeslně dokonalé dřevy od dob první republiky, od roku 1992 jich vyrobili téměř 3, 5 milionu. Hlavní předností je výroba dveří na míru, ne na sklad, vždy tedy splní vaše požadavky a potřeby. Prestiž dveřím dodává už samotný fakt, že se jedná o českou rodinnou firmu, která si zakládá na českých kvalitních výrobcích a snaží se i materiály a komponenty odebírat od českých výrobců. Součástí výroby a vývoje dveří Sapeli je i jejich testování, a to až na 500 000 otevíracích cyklů, čehož při běžném používání ani nedocílíte.