Hliník jako stylový doplněk každého interiéru

Hliník jako stylový doplněk každého interiéru

Domov je místo, kde se chceme cítit dobře. Není proto divu, že kromě nezbytností jako je skříň, postel, záchod a umyvadlo, si chceme náš dům také nějak vyzdobit. V obchodních centrech tak dnes najdeme spoustu obchodů, které nabízí bytové doplňky a ukázky krásných interiérových dekorací, které si může doma vytvořit prakticky za pár minut. Pokud bychom měli vybrat jeden materiál, který bytovým doplňkům dominuje, byl by to hliník. Z tohoto materiálu v domácnosti najdeme například vázy, svícny, držáky na ubrousky, věšáky nebo třeba hodiny. Není třeba dodávat, že výběr designové úpravy tohoto materiálu je dnes opravdu široký.

Díky své nízké hmotnosti, měkkosti a snadné tvarovatelnosti je hliník oblíbený nejen jako bytový doplněk, ale je také často součástí moderního nábytku, například v podobě rámů nábytkových dvířek, nohou od stolů a židlí nebo třeba jako rám zrcadel. Velké zastoupení má dnes hliník také ve výrobě oken, dveří, zárubní nebo třeba posuvných systémů. Díky svým chladným odstínům dodává tento materiál bytu moderní a zároveň velmi jednoduchý vzhled. Hliník vypadá v interiéru zajímavě také například jako rám sprchového koutu.

Hliník je také výborný pomocník při napodobování jiných materiálů, přičemž může být často jejich levnější či lehčeji použitelnou variantou. Napodobit může například broušenou či kartáčovanou nerezovou ocel. Oproti ní je však hliník podstatně lehčí, snáz se tvaruje a nabízí větší barevnou škálu.

Pokud chcete hliník do svého interiéru zakomponovat i vy, obraťte se na firmu SALU SYSTEMS, s.r.o., která nabízí zakázkovou výrobu a kusový prodej nábytkových komponent. Firma se zabývá nábytkovým kováním a specializuje se na výrobu hliníkových rámečků, kování a hliníkové úchytky pro posuvné dveře. Firma je také výrobcem osvětlení pro nábytek, které může při šikovném nápadu a aplikaci vdechnout vašemu domovu úplně nový život. Díky LED sestavám vám firma dokáže nejen výrazně ušetřit peníze za elektřinu, ale také vytvořit romantické osvětlení, které oceníte nejen v ložnici. Nemluvě o tom, že osvětlený nábytek získá zase o něco modernější a netradiční vzhled. LED osvětlení firma aplikuje také na zrcadla. Oblíbeným produktem firmy je také hliníkové podnoží pro stoly i atypické konstrukce z hliníkových profilů.