Designové světlo ozdobou interiéru

Designové světlo ozdobou interiéru

Krásné a útulné prostředí dělá v každém interiéru osvětlení. Kdo chce mít interiér opravdu velkoryse pojatý, může si svítidla nechat udělat na zakázku. Firma ECO-design, která sídlí v Českých Budějovicích, se výrobou osvětlení zabývá už více než dvacet let. Při výrobě využívá ekologické materiály, jako je speciální sádra, sklo, kov. Svítidla osazuje jen značkovými elektrokomponenty tak, aby byla jejjich kvalita vynikající. Svítidla, vyrobená v jihočeské Bachyni, se vyvážejí do dvaceti zemí, dostávají ta nejvyšší ocenění na výstavách ve Frankfurtu nad Mohanem a Milánu. Tým designérů, technologů, světelných techniků, pracovníků a ve výrobě a obchodníků dělá vše pro to, aby byl zákazník spokojen. Plný servis je poskytován od projektu až po realizaci. Připravují se návrhy, výpočty, řízení osvětlení, technická a markteingová školení o výrobcích.

Návrh osvětlení je dobré řešit v rámci projektu domu nebo bytu, ideálně před zahájením hrubé stavby. Je potřeba určit pozice svítidel, zda budou na zdi, na stropě, vestavěná nebo jinak umístěná. Také je třeba se rozhodnout, zda svítidla stmívat, a jakým způsobem je ovládat. Ovládat je lze samostatně nebo pomocí inteligentního systému řízení domu. Na základě společných konzultací o pozicích svítidel a jejich ovládání, ideálně ve vzorkovně firmy nebo elektronicky, ECO-design nachystá návrh rozvodů elektrických a řídících kabelů či řídícího systému. Potom je možné zpracovat prováděcí projekt na rovod elektrických kabelů pro svítidla a jejich ovládání. V této fázi může elektrofirma připravit a rozvést elektrické kabely.

Design svítidel odpovídá architektuře domu nebo bytu a svítidla se musejí líbit jeho obyvatelům. Typy svítidel musí také odpovídat typu místnosti z hlediska svítivosti a energetické uspornosti. Svítidla, navržená a zhotovená firmou ECO-design vyjdou asi na tři až pět procent ceny celkového rozpočtu na dům nebo byt.