Bílá všude bílá, co zdi obarvit?

Bílá všude bílá, co zdi obarvit?

Barvy na stěnách na nás a náš život mají nepopiratelný a vědecky doložený vliv. Tak proč nevyužít i jinou barvu než bílou? Ne každá barva se ale hodí do každého pokoje. Využijte tedy psychologie barev a nechte na sebe působit místnosti přesně tak, jak potřebujete. Pokud se rozhodnete zůstat u bílé, je potřeba si uvědomit, že odstínu bílé existuje obrovské množství. Čistá bílá, bílá do žluta, do hněda, matná nebo lesklá. Obecně se dá říct, že čistá bílá psychicky dělá místnost větší, teplé barvy dělají místnost útulnější a černé je nejlepší se v naší kultuře v běžném domě či bytu vyhnout. Červená se hodí například na stěny verandy. Rozproudí energii a dodá lidem chuť do konverzace. Do dětského pokoje se hodí neutrální bílá, případně uklidňující růžová, která podporuje kreativitu a laskavost.

V kuchyni nechcete modrou a zelenou, působí sterilně, ruší konzumaci jídla a dávají jídlu nezdravou barvu. Teplé barvy, červená a oranžová, vám dodávají v kuchyni energii a zvyšují apetit. Berte ale v potaz i světlo v kuchyni. Studené i teplé světlo dokáže výslednou barvu silně ovlivnit. Do ložnice se oranžová nehodí, tam by dodávala energii a bylo by problematické usnout. Oranžová se hodí ještě do domácí posilovny nebo kamkoli, kde chcete mít spoustu energie. Světle modrá v ložnici naopak uklidňuje a relaxuje. Pozor ale na tmavě modrou, ta je naopak chladná, profesionální a hodí se spíše do kanceláře. Světlounce fialová v ložnici představuje věrnost a lásku. Do ložnice se hodí i zelená, je to nejvíc uklidňující barva, snižuje stress a uspává.

Pokud jste se tedy rozhodli využít síly barev, je potřeba místnosti vymalovat. Pokud s tím nechcete mít zbytečný stres, je lepší si na malířské prácenatěračské práce někoho najmout. Na Vysočině a ve Středočeském kraji, včetně Prahy, můžete oslovit Davida Bělohradského. Nabízí flexibilní pracovní dobu, kompletní přípravu i úklid a individuální přístup. Pokud si nejste jistí, jestli vám změna barvy za placení řemeslníkovi stojí, nebojte se, cenovou nabídku dostanete zdarma.