Ráj pro plastikové modeláře

Ráj pro plastikové modeláře

Kolik lidí, tolik koníčků. Zatímco dříve se mezi hobby řadily pouze věci jako sbírání známek, jezdění na kole či fotografování, dnes můžeme za svého koníčka prohlásit prakticky cokoliv. Třeba i „snídaňovou turistiku“. Někteří si tak vyprazdňují hlavu od všedních starostí sportem, jiní dávají přednost posezením v dobrých kavárnách s vytříbenými jídelními specialitami. Existují však také mnohem sofistikovanější koníčky, které mnohdy hraničí až s uměním. Takovými může být třeba pečení svatebních a narozeninových dortů nebo třeba plastikové modelářství.

Někteří plastikoví modeláři se svou tvorbou živí, nebo si ji alespoň přivydělávají, jiní si tento krásný a klidný koníček nechtějí narušovat pracovním vytížením a stresem. Tvořit si jen tak pro radost, aniž bychom se museli ohlížet na požadavky zákazníka, nebo dodržovat časový limit, do kdy musí být výrobek hotový, to je teprve ta správná pohoda.

V České republice se dokonce konají také modelářské soutěže, kterých se každoročně pořádají desítky. Kromě soutěžení si na soutěžích modeláři také vyměňují své zkušenosti, probírají nejnovější techniky a získávají inspiraci. Existují také internetová fóra, kde mohou modeláři sdílet své modely a myšlenky on-line.

Kromě velké dávky zručnosti, trpělivosti a fantazie, kterou musel dostat do vínku každý modelář, je důležitý také materiál, se kterým modelář pracuje.

Modelářský obchod by si mohl nejeden lajk splést s obyčejným hračkářstvím. Barevné krabice s obrázky obsahující plastové díly rozmístěné na poličkách lákají k myšlence, že se jedná o dětské stavebnice. Tyto „stavebnice“ jsou však oproti dětskému legu mnohem větším oříškem, se kterým si neví rady nejeden dospělý.

Prodejna a e-shop s modelářskými potřebami OBCHOD.VALKA.CZ  je rájem pro plastikové modeláře. Na internetových stránkách společnosti stejně jako v jejich kamenném obchodě najdeme širokou nabídku modelářských potřeb od kompletních plastikových modelů, přes doplňky modelů až po modelářské knihy, které jsou návodem pro začínající modeláře, ale i cestou ke zdokonalení se pro „modeláře profesionály“. Samozřejmou součástí sortimentu společnosti jsou také sady modelářského nářadí, štětce, barvy či speciální lepidla.

K přednostem firmy patří také její profesionální personál, který nás seznámí s „modelářským světem“ od A až do Z. Ať už se tak chystáme s modelováním teprve začít, chceme k němu vézt naše děti anebo jen hledáme novou inspiraci, vyškolený personál nám pomůže najít přesně to, co hledáme.