Neubírejte si u tisku na kvalitě

Neubírejte si u tisku na kvalitě

Od dob, kdy Gutenberg vynalezl první tiskařský lis už uplynulo mnoho století a mnohé se od té doby v tiskařském řemeslu změnilo. V patnáctém století, kdy byl knihtisk vynalezen, byla rychlost tisku omezena rychlostí sazečů, kteří jednotlivá písmena skládali do vět a tiskli stránku po stránce. V průběhu století tisk prošel mnoha změnami, stejně jako ostatní odvětví lidské činnosti ho ovlivnila průmyslová revoluce později automatizace, a nakonec i digitalizace. Dnes se nabízí celá řada možností, jak si něco nechat vytisknout. Záleží, zda vám de o rychlost tisku, jak velké množství stránek potřebujete potisknout a v jaké kvalitě.

Základní dilema, před které dnes budete postaveni, když se chystáte tisknout brožury, letáky, noviny, plakáty, ceníky nebo něco dalšího, je, zda zvolit digitální nebo ofsetový tisk. Ofsetový tisk je dnes již považován za klasiku. Byl vynalezen již na počátku dvacátého století jako reakce na vysokou poptávku po rychlém tisku. Ofsetový tisk je druh tisku z plochy. Vzor se na potiskovaný materiál nepřenáší přímo z tiskové formy, ale prostřednictvím mezičlánku, kterým je ocelový přenosový válec. Díky tomu je tato forma tisku velmi kvalitní – ofsetový tisk si skvěle poradí i s malými detaily, umožňuje tisk přímých barev, které si zachovají svůj odstín i intenzitu, je možné tisknout na méně kvalitní papír a výsledek bude stejně výborný. Nevýhodou může být, že ofsetový tisk se vyplatí až od většího nákladu, od stovek kusů. Pokud ale potřebujete stovky brožur nebo ceníků, je tou nejlepší volbou.

Pokud hledáte tiskárnu, která vám zpracuje vaše zakázky ofsetovým tiskem, můžete se obrátit na Tiskárnu Domažlice. Tato tiskárna je v provozu již osmnáct let, a kromě ofsetu se věnuje i malonákladovému tisku a výrobě blahopřání. Tiskárna si zakládá na kvalitě své práce, které dosahuje díky svým dlouholetým zkušenostem i spolupráci se zahraničními firmami. Tiskárna Domažlice vám zhotoví tisk vizitek, katalogů, propisovacích či trhacích bloků, pozvánek a vstupenek, samolepek a mnoho dalšího. Mezi další přednosti této tiskárny patří práce na vysokotlakých strojích, na nichž ve vysoké kvalitě provádí thermotisk, slepotisk, výseky, preforace a falcování. Veškterý sortiment může tiskárna opatřit lakem nebo laminem.