Krejčovství? Ať vám šaty padnou jako ulité!

Krejčovství? Ať vám šaty padnou jako ulité!

V dnešní době se drtivá většina nákupů oblečení nakupuje zejména v obchodních domech a na internetu v konfekčních velikostech. Avšak pokud chcete, aby vám vaše oblečení opravdu padlo, tak je mnohem lepší využít lokálního krejčího, který vám oblečení upraví na míru. Zpravidla jsou látky použité od krejčího mnohem kvalitnější a déle vydrží. Jelikož i v konfekčních velikostech se snaží co nejvíce ušetřit na gramáži látky. Další věcí, se kterou vám váš krejčí může pomoci, je i oprava staršího oblečení. Takto nejen, že si můžete déle užívat váš oblíbený kus oblečení, ale také přispíváte k ekologické udržitelnosti.

Udržitelnost v oblečení

Udržitelná móda v oblečení se rozvíjí zejména v posledních letech. Je to na popud tzv. rychlé módě neboli fast fashion. Lidé mají tendenci bezmyšlenkovitě měnit šatník každou sezónu a takový nápor poptávky po často nekvalitním oblečení zatěžuje životní prostředí. Nemluvě o bídném zacházení s pracovníky takového oděvního průmyslu, kdy nemají často ani minimální mzdu a musí pracovat s chemikáliemi. Něco jako BOZP je zpravidla tabu, takže pracují s chemikáliemi bez potřebných pomůcek. Určitě si zjistěte odkud vaše oblečení pochází a jak se firma, která oblečení vyrábí, chová ke svým zaměstnanců. Udržitelná móda nabízí řešení pro takovou zátěž na životního prostředí.

Jak můžete i vy pomoc pro rozvoj udržitelné mody?

Můžete například místo ve fast fashion nakupovat v secondhandech. Používat recyklovaný materiál a zkusit si i vytvořit něco vlastníma rukama. Určitě využívat zejména materiály, které nebyly vyrobeny pomocí chemikálií a jsou čistě přírodní. Anebo právě svěřte své oblečení zkušeným švadlenám a krejčím. Nabízí nejen opravy oděvů, ale i zakázkové krejčovství. Takže v každém kousku oblečení se budete cítit jako v bavlnce. Využijte služeb vašeho lokálního krejčího nebo švadleny a nebudete litovat.