Fotbal Dolní Bousov je jeden z nejstarších v okrese

Fotbal Dolní Bousov je jeden z nejstarších v okrese

Fotbal je podle České unie sportu nejpopulárnějším sportem u nás. Utkání pravidelně sledují statisíce fanoušků, mnozí mají svůj oblíbený profesionální klub, kterému fandí a řada dětí i dospělých hraje fotbal ať už rekreačně nebo jezdí na profesionální soutěže určité ligy. Téměř každá obec má svůj vlastní fotbalový klub a v mnoho z nich najdeme i fotbalové hřiště. Fotbal se v Čechách objevuje v letech 1880-1890, začal se hrát především v cyklistických a veslařských klubech, kde mu propadli studenti a velmi rychle ho rozšířili. Na sklonku 19. století začaly v Praze vznikat kluby, jejichž názvy můžete znát do dnes – Sparta a Slavia. Už v roce 1901 se ustanovil Český fotbalový svaz a od té doby se oficiálně datuje historie našeho fotbalu.

Tento sport se stal velmi rychle populárním ve všech koutech naší republiky, například fotbal Dolní Bousov vznikl již v roce 1919 jako jeden z prvních sportovních spolků v okrese Mladá Boleslav. Fotbal i v tomto městě získal velkou oblibu i skvělou úroveň na místním hřišti u Červenského rybníka se v Bousově dlouhá léta hrávala krajská soutěž vázaná k části Severních Čech. Už před sedmdesátými lety se klub zařadil do I.B třídy, která je sedmou nejvyšší fotbalovou soutěží v ČR. Po mnoha peripetiích v 80. letech, kdy klub hrával okrasní soutěž se dnes znovu řadí do skupiny I.B středočeského kraje, kde se v sezóně 2017/2018 stal vítězným týmem skupiny B.

Zároveň je Dolnobousovský SK jedním z mála fotbalových klubů v okrese Mladá Boleslav, který nejenže hraje krajskou soutěž a organizuje rezervní tým, ale také dokáže naplnit týmy všech ostatních kategorií od těch nejmenších až po dospělé. Stejně jako mnoho jiných sportovních klubů se i tento snaží především nějakým způsobem vychovávat mládež a vštípit jí lásku ke sportu, proto i týmech dospělých jsou hráči, kteří v klubu strávili mládí.