Data z notebooku nemusí být ztracená

Data z notebooku nemusí být ztracená

Fungovat v dnešní době bez mobilu, notebooku nebo počítače si dovedeme představit už jen těžko. Informační technologie nám v mnohém usnadňují naše životy, dovolují nám komunikovat s ostatními lidmi, pracujeme na nich i jsou způsobem tavení volného času, kdy hrajeme hry nebo se díváme na filmy. Na tyto zařízení si často také ukládáme naši práci, důležité dokumenty nebo fotky a jedinečné zážitky. Proto je jasné, že když zařízení přestane fungovat, je to pro nás velká čára přes rozpočet a situace, kterou je třeba řešit. Ne vždy je možné si hned koupit zařízení nové, nové mobily a netbooky často stojí nemalé peníze. Navíc kupovat si stále nová zařízení není udržitelné ani ekonomicky, ale ani ekologicky. Proto, ještě, než staré zařízení vyhodíte, zvažte jeho opravu.

V Plzni se na pozáruční servis mobilů, notebooků i počítačů zaměřuje IT Repas / PC Doktor. Provádí údržby elektronických zařízení, diagnostiky závad a jejich řešení. Velká část závad na elektronických zařízeních se dá vyřešit a zařízení vám může sloužit ještě řadu let. Ať už potřebujete opravit notebook, mobil nebo počítač, můžete si domluvit bezplatnou hodinovou konzultaci, při které technikovi popíšete, jaký je se zařízením problém a domluvíte se, zda je možná oprava, co by obnášela a kolik by stála.

IT Repas / PC doktor vám kromě oprav notebooků, kontroly operačních systémů, odstranění virů a nežádoucích programů, které mohou způsobovat zpomalování notebooku pomůže také se záchranou dat. I když se na první pohled může zdát, že data, cenné fotky z dovolené nebo rozepsaná práce je navždy ztracena, často se k nim díky odborníkovi dá snadno dostat. Tato data jsou uvolena na pevném disku a nejedná se o složitý proces. Proto nezoufejte, nepanikařte a zaneste notebook do opravny. IT Repas / PC doktor se zaměřuje také na upgrade vašeho hardwaru, provádí výměny displejů, napájecích konektorů u notebooků, HDD, opravy základních desek, napájecích zdrojů apod.