Zemní práce nejen jaké základ stavby

Zemní práce nejen jaké základ stavby

tomu, abychom využili zemní práce, nemusíme hned stavět dům. Využití služeb nákladní dopravy pro odvoz a dovoz zeminy či techniky pro zemní a výkopové práce, můžeme potřebovat třeba i při úpravě zahrady, budování bazénu či pokládce inženýrských sítí a rozvodů.

Ať už razíme heslo „udělej si sám“, nebo raději necháváme stavební a technické záležitosti na odbornících, někdy se bez těžké techniky zkrátka neobejdeme. Vyhloubit díru na několik metrů dlouhý a dva metry hluboký bazén by nám jen s lopatou zabralo věčnost, stejně tak jako se jen těžko dokážeme sami postarat o demoliční práce a zbourat starou stavbu vlastníma rukama. V tomto případě je na místě využít služeb firem, které už v tom mají praxi a hlavně k tomu mají i potřebnou techniku.

Zemní práce, jak už název napovídá, zahrnují v podstatě veškerou úpravu zeminy. Celý proces zemní prací je však trošku složitější. Než začneme se samotnou úpravou terénu, je často nutné zbavit se nepotřebných budov či jejich částí. Na řadu pak tedy přichází demoliční práce, které jsou podporovány autodopravou a kontejnerovým odvozem stavební suti a odpadu z demolice. I demoliční práce, ač nepracují přímo se zeminou, mohou být součástí zemních prací.

Zemní práce by se jinak daly charakterizovat jako úpravy terénu. Díky terénním úpravám můžeme měnit vzhled, vlastnosti, nebo účel využití pozemku. Terénní úpravy můžeme využít jak samostatně, v případě zmíněné úpravy zahrady nebo třeba výstavby bazénu, tak také jako nezbytnou součást demoličních prací.

Důležitou součástí zemních prací jsou také práce výkopové. Ať už potřebujeme vyhloubit místo pro základovou desku nebo vykopat studnu, bez výkopové techniky se zkrátka neobejdeme. Výkopové práce najdou své uplatnění nejen v pozemním, ale také v dopravním, průmyslovém a inženýrském stavitelství.

Většina lidí však nejčastěji přichází do styku s výkopovými pozemními pracemi. V poslední době jsou mezi lidmi čím dál více oblíbené bazény. Než v létě utrácet každý víkend peníze za přeplněné koupaliště, které spíše než místo pro relaxaci připomíná bitevní pole, se asi každý raději „vyvalí“ u vlastního bazénu a s chlazeným nápojem v ruce si bude vychutnávat svůj klid a soukromá. Dalším oblíbeným zahradním prvkem, s jehož budováním nám mohou výkopové práce také pomoci, jsou okrasná jezírka. Přenést si kousek čiré přírody přímo k nám domů, je lákadlem, kterému se jen těžko odolává.

Firmy, které nabízí zemní práce najdeme v každém městě, nebo minimálně v každém kraji. Velké zastoupení firem na zemní práce má například Středočeský kraj.