Velké formáty přepravíme v tubusech

Velké formáty přepravíme v tubusech

Firem, které se věnují velkoobchodu s kancelářskými potřebami, je bezpočet. Prodávají kancelářské a papírnické potřeby, drogerii, zejména prostředky na úklid kanceláří, a také obaly. Není ale tolik těch, které by papírové obaly samy vyráběly, a navíc se dokonale přizpůsobovaly individuálním potřebám každého klienta. Tubusy se používají hlavně na přepravu papírových dokumentů, které mají nestandardní velikost. Do místa určení musejí být takové písemnosti dopraveny nepoškozené, nepomačkané, nepromáčené a v původním tvaru. Nelze je zpravidla poskládat ne menší formát, který by se vešel do běžně prodávaných pevných desek. Tubus je potom jediným řešením, jak se s úkolem vyrovnat.

Papírové tubusy jsou pevné, vyrábějí se v průměrech od 45 do 150 milimetrů a v délce od 330 do  1600 milimetrů. Tubus je trubice potažená přírodním hnědým sulfátovým papírem s plastovým dnem a víčkem. Jestliže si například koupíme přepravní tubus o průměru 45 milimetrů a délce 650 milimetrů, hravě v něm přepravíme plakát velikosti A1. Plastové koncovky tubusu se dají sundat, takže dovnitř přepravovanou věc snadno zasuneme a umístíme tak, aby se nepoškodila. Tubusy se dělají také s tak zvanou hlavou, mají papírové miskové dno a papírovou hlavu. Zvláštní tubusy v luxusní úpravě se vyrábějí pro vysoké školy a jsou určené na vysokoškolské diplomy. Jsou to trubice s potravinářským výlepem, potažené barevným sametem, uzavíráním pomocí vlepeného krčku. Vyrábějí se ve čtyřech barevných variantách, modré, zelené, vínové a červené.

Zcela ojedinělé mohou být tubusy, vyrobené na přání zákazníka a podle jeho specifických potřeb. V nabídce jsou s plastovým víčkem, krčkem, s hlavou, s papírovým dnem rovným, miskovým nebo kovovým. Průměr mohou mít zcela libovolný v rozmezí od 25 do 150 milimetrů, stejně tak jako délku. Ta může být až čtyři metry. Tloušťka stěny tubusu se potom pohybuje v závislosti na průměru od jednoho do deseti milimetrů. Povrch může být jednoduchý, v přírodním recyklovatelném provedení, mohou na něm být etikety, zhotovené strojově nebo i ručně. Mohou být určeny i pro dárkové předměty, s potahem z kvalitního italského balícího papíru.