Umí si tepelné čerpadlo poradit s parným létem?

Umí si tepelné čerpadlo poradit s parným létem?

V průběhu léta se teploty i u nás umí vyšplhat nad třicítku, což pro mnohé znamená ideální čas vyrazit někam k vodě a teplého počasí si dosyta užít, jsou ale místa, kde se naopak snažíme udržet teplotu na co nejpřijatelnějším bodě, zpravidla se jedná o náš domov. Někteří lidé dokážou být z vysokých teplot nadšení a pochvalovat si je, jiní je však mohou snášet špatně, proto je ideální si umět teplotu doma efektivně regulovat. Ne vždy je to však snadné. Většina bytů má nějaké dispozice, které ve výsledku ovlivní udržování teploty vašeho bydlení. Existují byty, které budou vždy přirozeně chladnější, jejich majitelé se tak mohou i během parných letních dnů doma radovat z příjemného chládku, v mnohých zejména výše situovaných bytech však většina lidí bojuje s opačným problémem.

Nejsnadnějším řešením je v první řade samozřejmě větrání. Nevyplatí se ale větrat celý den, vždy zvažujte, na která okna svítí slunce a zda vám tedy v bytě nebude lépe, když okna ponecháte zavřená. Pokud máte okna na obě strany, můžete si v bytě udělat příjemný průvan, i to se však někdy nemusí zdát jako dostatečné. Co tedy dělat? Odpovědí je tepelné čerpadlo a klimatizace! Tepelné čerpadlo je pomocníkem, který umí nejen ekologicky vytápět a ohřívat vodu, zajistí vám také aktivní chlazení i přirozené pasivní chlazení. Tepelné čerpadlo vám nejen ušetří peníze za dodatečnou instalaci klimatizace, jedná se i o velice šetrný způsob ochlazování, jelikož tepelné čerpadlo chladí domácnost pomocí přirozené teploty okolního prostředí. V těch parnějších dnech vám čerpadlo pomůže také aktivním chlazením, které je vhodné především tehdy, když potřebujete rychlý nástup chlazení. V takovém případě dochází k přenosu chladícího výkonu čerpadla na vytápěcí systém a čerpadlo pak umí aktivně chladit. Velkou výhodou je rovněž to, že tyto dva způsoby chlazení lze kombinovat a dosáhnout tak nejlepšího poměru mezi spotřebovanou energií a teplotou v domě.

Pokud se rozhodnete pro jednu z variant, je důležité si vybrat spolehlivého dodavatele s praxí a zkušenostmi, který vám poskytne veškeré poradenství ale také specializovaný servis, kdykoliv ho budete potřebovat, nejen v záruční době. Vždy tedy vsázejte na kvalitu a odborný dohled. Jednou z takových firem je A.D. Servis Andrey Desenské, která poskytuje služby v oblasti klimatizací a čerpadel klientům z Frýdku-Místku i jeho širokému okolí.