Tvořit mohou i dospělí

Tvořit mohou i dospělí

Říká se, že nejvíc potěší dárek, který je vlastnoručně vyrobený. Jako rodiče malých dětí dostáváme takové dárky prakticky dennodenně. Jednou je to namalované sluníčko, jednou maminka s tatínkem a pejskem, který je často větší než celý dům, co stojí v pozadí a jednou zase princezna, kterou by její malířka chtěla být, až bude velká. Jakmile děti začnou chodit do školky, můžeme se každé Vánoce, Velikonoce, Den matek nebo Den dětí těšit na další krásný výrobek, který nám naše děti donesou. Obrázky už potom střídají složitější výtvory jako papírová miska, přáníčka nebo raketa vyrobená z ruličky od toaletního papíru.

S postupem času, jak děti rostou a dospívají, přestává se většina z nich takovýmto tvořivým činnostem věnovat. Možná je to tím, že se v dětství natvořily až moc a možná také tím, že na to zkrátka už nemají čas a ani je to nenapadne. Tvořit ale můžou i dospělí.

Nemusíme být zrovna umělci, abychom si čas od času něco malého vyrobili. A nepotřebujeme k tomu ani ateliér, ani dětský plastový stoleček s voskovkami. Existují způsoby, jak ukojit dětskou kreativitu, která v nás dřímá a zároveň se věnovat činnosti více sofistikované, než je malování sluníček. I když buďme upřímní, i to je někdy dobrý relax.

V dnešní době existují specializované obchody, které nabízí právě takové pomůcky k „dospěláckému tvoření“. Koupit si v nich můžeme například barevné kamínky, ze kterých si můžeme poskládat krásnou mozaiku. Nejen že je tato činnost obrovsky uklidňující a mysl uvolňující, ale ještě si tako můžeme vyrobit krásný obraz třeba do naší předsíně či postele v ložnici. Koupit si dokonce můžeme i papírové modely na vystřihování, nebo si postavit model plastový. A ti z nás, kteří stále nejsou přesvědčeni o tom, že v nich dřímá kreativní duch, nebo že mají lepší a důležitější věci na práci, mohou takové obchody navštívit alespoň na Vánoce nebo Velikonoce a vytvořit si originální a vlastní domácí výzdobu, kterou nám bude kde kdo závidět.

Kreativní tvoření není z daleka jen pro děti, ale pro každého, kdo má na něj chuť. A čas od času není vůbec špatné vrátit se při nějaké činnosti v čase a zavzpomínat na dětství. Stačí jen popustit uzdu fantazii a dát se do díla.

pexels.com