Tepelné čerpadlo jako moderní zdroj tepla

Tepelné čerpadlo jako moderní zdroj tepla

Málokdo si dokáže představit být v zimě bez topení. Ať už jsme na horské chatě a zatápíme si v krbu a přímotopy, v paneláku nás zahřívá ústřední topení nebo v rodinném domě si vytváříme teplo v rodinném domě pomocí tepelných čerpadel.

Pokud bydlíme v rodinném domě, máme oproti bytovým a panelovým domům jednu výhodu. Můžeme si vybrat zdroj vytápění nezávisle na ostatních. Je tedy jenom na nás, co si zvolíme.

V posledních letech si své významné místo na trhu vydobyla tepelná čerpadla. Ta představují ekologické a úsporné vytápění využívané u rodinných domů nebo firemních objektů.

Někteří by možná mohli namítnout, že tepelná čerpadla využijeme jenom pár měsíců v roce. Pravdou ale je, že čerpadla nejsou své využití celoročně. Kromě vytváření příjemného tepla, jsou však čerpadla nepostradatelnými pomocníky při ohřevu užitkové vody nebo i vody v bazénu. V tropických letních dnech mohou zase některá tepelná čerpadla sloužit i pro chlazení nebo odvlhčování vzduchu.

I když jsou čerpadla věrnými pomocníky v domácnosti, manipulace s nimi nemusí být úplně jednoduchá. Je proto dobré si zajistit firmu, která nám s jejich instalací v domácnosti pomůže. Jednou z takových firem je firma Zdeněk Kulhánek. Ta nabízí kompletní řešení v oblasti topenářských a vodoinstalačních prací. Pomůže tedy nejen s montáží tepelných čerpadel vzduch voda, a země vzduch. Čerpadla vzduch voda využívají tepla obsaženého v okolním vzduchu, zatím co země voda využívají tepla ze zemního vrtu, plošného kolektoru nebo podzemní vody.

Firma se nám může zařídit nejen nová tepelná čerpadla, ale postará se také o jejich správné fungování v průběhu času. Zajišťuje totiž také servis tepelných čerpadel a kotlů.

Využívání tepelných čerpadel v domácnosti má řadu výhod. Jednou z největších jsou jednoznačně nízké provozní náklady. Další velkou výhodou je bezobslužnost zařízení. Tepelné čerpadlo na rozdíl od kotlů na tuhá paliva, funguje po úvodním nastavení už zcela samo. Další výhodou, která je ceněná obzvláště v poslední době, je ekologický aspekt. Tepelné čerpadlo totiž do svého okolí nevypouští žádné zplodiny, které by znečišťovaly životní prostředí.