Studna během jednoho dne

Studna během jednoho dne

Bez vody by nebyl život…v každém případě bydlení v domě bez vody si dnes dokáže představit málo kdo. V Praze a jejím okolí se majitelé nemovitostí mohou pro vyvrtání studny obracet na firmu, která má dlouholeté zkušenost v tomto oboru – Vrtané studny Eduard Prokš. Vznikla v roce 1990, ale v té době měl její zakladatel už 35 let předchozích zkušeností. Jeho firma nabízí kompletní služby včetně projektové dokumentace a vyřízení všech potřebných povolení. Majitel může vodu ze studny čerpat ručně, může si ale také domluvit dodání a instalaci ponorného čerpadla. Firma Prokš dokáže vyvrtat studnu i na problematických místech, a dokonce i přes plot, aniž by poničila příjezdem techniky na pozemek záhony, keře a stromy. Studny vrtá pro rodinné domy, chaty, komerční prostory a průmyslové objekty. Studna se dá objednat na klíč, s montáží elektrického ponorného čerpadla a s připojením na vodovodní rozvod. Zákazník se nemusí obávat, že by vrtáním studny ztratil příliš času, devadesát procent studní je vyvrtáno v průběhu jednoho dne.

Vrtné práce realizované firmou Vrtané studny Prokš jsou zárukou kvality provedení a dlouhé bezproblémové funkčnosti. Hloubí se do třiceti, a také až do hloubky 110 metrů. A jaký je postup? Na místní úřad se podá písemná ohláška, potom firma zaměří pramen přímo v místě a dohodne termín vrtu. V rámci vyhotovení vrtu se vypracovává dokumentace pro žádost o stavební povolení, a to hydrogeologický projekt, posudek a technická zpráva. Následují výkopové práce pro umístění skruží nebo plastové jímky a vedení potrubí do domu. Vše se osadí čerpací technikou a potom už lze vodu užívat. Vzhledem k tomu, že se většině případů voda používá také na pití, je vhodné nechat s udělat rozbor vody.

Stále častější jsou objednávky vrtů pro tepelná čerpadla. Správně zvolené čerpadlo dokáže ušetřit výdaje za teplo a je šetrné k životnímu prostředí.