Střecha z břidlice – dokonalost v každém detailu

Střecha z břidlice – dokonalost v každém detailu

Břidlicové střechy z kvalitní, léty prověřené španělské přírodní břidlice v kombinaci s měděnými nebo titanzinkovými klempířskými prvky jsou splněným snem majitele každé nemovitosti. Jsou nádhernou ozdobou a vydrží desetiletí. Objednávají si je majitelé rodinných domů, hotelů, penzionů, firemních budov a dělají se i na památkových a církevních objektech v České republice a na Slovensku. Projevily o ně zájem i v dalších zemí EU. Břidlicovou střechu od Radima Zdráhala z Týna nad Bečvou je možné vidět například na rezidenci velvyslance ČR v Bruselu, Právnické fakultě Západočeské univerzity v Plzni, Katedrále sv. Václava v Olomouci, hotelu Tuskulum v Lukově, Růžové vile v Luhačovicích a řadě dalších budov.

Doplňkově firma nabízí pokrývačské práce i jinými materiály, klempířské práce jako oplechování, okapové systémy, dodává a montuje střešní prvky.

Pracovníci firmy dělají také střechy na klíč. Zaměří stávající střechu nebo podle dodané projektové dokumentace zpracují cenovou nabídku. Zakázku provedou na základě Smlouvy o dílo, v níž jasně definují předmět díla, dobu realizace, cenu, platební podmínky a záruky. Nedílnou součástí smlouvy je položková cenová nabídka materiálu a prací. Při práci samotné dělají pokrývači vše pro to, aby co nejméně narušili běžný chod obyvatel domu. Po skočení práce staveniště uklidí a odvezou suť, majiteli domu předají výkaz provedených prací a protokol o předání díla, který slouží jako záruční list. Na pokrývačské práce je záruka 60 měsíců, na klempířské 36 měsíců, po skončení záruky je zajištěn pozáruční servis.

Břidlicová střecha představuje větší investici a může mít řadu podob. Je třeba zvážit, co je vhodné s ohledem na sklon střechy a klimatické podmínky. Břidlice se pokládá na plné bednění z prken nebo OSB desek a difuzní fólii. Protože se po břidlicové střeše po její pokládce už nesmí chodit, je třeba pečlivě zvážit, kam nainstalovat výlezové okno a systém, který umožní přístup ke komínu, k anténě, solárním panelům a dalšímu zařízení, umístěnému na střeše.