Střecha – vrchol každého domu

Střecha – vrchol každého domu

V dnešní době existuje spousta typů domů, které se mohou lišit hned na několika úrovních. Jednak základním stavebním materiálem, který byl pro stavbu použit, jednak velikostí a jednak třeba tvarem. Nicméně ať už bydlíme v dřevěné roubence, paneláku nebo v domě naprosto netradičního tvaru, jedno mají všechny tyto domy společné – všechny mají střechu.

Střecha chrání dům takzavně shora. Tvoří jeho ochranný plášť před nepříznivými povětronsotními vlivy. Ideální střecha by tak měla být schopná vyrovnat se jak s teplotami sahajícími hluboko pod bod mrazu tak také s tropickými vedry. Vlastnosti střechy jsou pochopitelně přizpůsobovány především klimatu, ve kterém se má nacházet a počasí, jakému bude nejčastěji čelit. V jižních státech by tedy měly být střechy odolnější vůči teplu a suchu, zatímco v severnějších oblastech by zase měly vydržet nějaké ty mrazíky. Nicméně ve střední Evropě, kde se nachází naše republika, a kde pravidelně se měnící roční období přináší také znatelné změny teplot, jsou na střechy kladeny opravdu vysoké nároky.

Správnou střechu však nevybereme pouze podle klimatických podmínek. Střecha by měla také správně sedět k typu stavby, a to jak designově tak také funkčně. Střechu jako takovou navíc netvoří jen a pouze střešní krytina, která je to hlavní a často i jediné, čeho si při pohledu na vrchol domu všimneme. Podstatnou součástí střechy jsou také nosné konstrukce a důležitým doplňkem také okapové systémy.

Návrh a pokládka střechy, stejně jako zvolení jejího vhodného typu, může být pro lajka opravdu náročnou záležitostí, a proto je na snadě obrátit se na odborníky.

Naše firma je dodavatelem veškerého střešního sortimentu, od okapových a klempířských systémů až po střešní doplňky. Nabízíme také širokou škálu typů plechů, které se liší nejen materiálem, vzhledem či tvarem, ale také třeba hmotností a odolností.

Uvědomujeme si, že i s nejlepšími materiály by špatně odvedená práce nedosáhla požadovaných výsledků. Proto kromě materiálů pro výrobu střechy a jejich doplňků nabízíme také příslušenství pro klempíře. Klempířské práce tvoří totiž neopomenutelnou součást kvalitní střechy.

Výhodou toho bydlení v rodinném domě je mimo jiné právě to, že si můžeme sami vybrat, jakou střechu chceme mít.