Střecha pro tři generace

Střecha pro tři generace

Chcete mít střechu, která bude ozdobou vašeho domu, a přitom bude odolávat všem nepříznivým vlivům desítky let? Obraťte se na firmu BESK, která sídlí v malé obci Praskačka u Hradce Králové. Střešní krytina se tady začala vyrábět už v roce 1991, firma se brzy zařadila mezi přední výrobce betonových krytin v ČR. Výrobní tajemství spočívá v tom, že v lokalitě, kde firma působí, jsou velmi kvalitní písky. Ty předurčují vysokou kvalitu střešních tašek. Mají například skoro o polovinu větší pevnost než určuje norma, po patnácti letech až dvojnásobnou.

Společnost BESK si je vědoma těchto vlastností své produkce, a proto na ni neváhá poskytovat třicetiletou záruku. Tašky mají celkovou životnost přibližně osmdesát let a slouží tak i třem generacím majitelů domů. Jsou probarvené v celé hmotě, vyrábějí se nejen v klasické cihlově červené barvě, ale také višňové, břidlicově šedé, červenohnědé, tmavě hnědé a černé. Na jejich povrchu je dvojnásobný akrylátový nástřik od německého výrobce. Dokonalý povrch a vzhled tašek si získá každého stavebníka, můžeme je vidět na domech nejen v České republice, ale i v zahraničí. Ročně se jich prodá na 40 milionů. Funkčnost a celkovou úroveň střešního systému zvyšuje montážní příslušenství, které BESK rovněž dodává. Jsou to větrací pásy, uzávěry hřebene, hřebenové držáky, vikýře, těsnící pásy, nášlapy, stoupací plošiny, sněhové háky, podstřešní fólie, kvalitní příchytky a šrouby.

Betonové střešní tašky se vyrábějí na italské výrobní lince z prvotřídních surovin, portlandského cementu a křemičitého písku, barví se oxidy železa. Zákazníci si mohou vybrat ze dvou hladkých povrchových úprav, matné BESK EXTRA nebo lesklé BESK SUPER. Základní taška má délku 420 milimetrů, šířku 330 milimetrů, sílu 11,5 milimetru a hmotnost 4,3 kilogramu. Na metr čtvereční plochy pokrývač potřebuje přibližně deset tašek, zatížení střechy je tak na metr čtvereční asi 43 kilogramů. Technické parametry betonových tašek jsou srovnatelné s pálenou krytinou.

Síla latění se řídí se vzdáleností krokví a sklonem střechy, minimální je 30 x 50 milimetrů, do horských oblastí se doporučuje 40 x 60 milimetrů. Při sklonu střechy vyšším než 45 stupňů by měl pokrývač každou pátou tašku pro větší trvanlivost a bezpečí upevnit.