Střecha má vydržet desítky let

Střecha má vydržet desítky let

Ať už se staví nebo opravuje kterákoliv část domu, rozhodně se nevyplatí hledat to nejlevnější možné řešení na úkor kvality. O to více to platí o střeše, na které se mnoho lidí snaží ušetřit a po pár letech se diví, že jim zatéká a jsou nezbytné opravy. Kvalitně provedená střecha, včetně všech jejích prvků by měla vydržet v dobrém a funkčním stavu po desítky let. Volbou kvalitní střešní krytiny ještě nemáte zajištěnou vysokou kvalitu střechy jako celku, na té se z velké části podílejí i klempířské práce, které jí při použití špatných materiálů a nevhodně provedené práci mohou mnoho let ubrat.

Své o tom ví i firma Stadeko, která se právě realizací střech, pokrývačstvím a klempířskými pracemi zabývá. U plechů záleží na každém detailu i malý rozdíl v materiálu udělá mnoho a montáž je pro kvalitu zcela zásadní. Tato firma je ve svém oboru relativně mladá ale o to více se soustředí na modernizace a trendy v oblasti střech. Za léta svého působení však stihla nasbírat i mnoho zkušeností a dbá na své osvědčené postupy. Všichni řemeslníci jsou pravidelně školeni a svou práci odvádí svědomitě.

Mezi klempířské prvky na střeše se řadí okapy, římsy, oplechování střešních výlezů, vikýřů, komínů, krytí zdí i oplechování teras a balkonů. Nejčastěji se využívá pozinkovaný plech, který je však třeba natřít protikorozním nátěrem. Životnost plechových prvků na střeše závisí především na použitém materiálu, a čím odolnější a kvalitnější je materiál, tím je i delší záruka. Většina klempířství dodá krytiny do dvou týdnů, ale může to být i kratší doba. Ideální je najít někoho, kdo se zároveň zabývá pokrývačstvím i klempířskými pracemi a nebudete tak muset hledat další firmu a vše budete mít v jedné kvalitě a se stejnou zárukou.