Stavět komín svépomocí se nevyplatí

Stavět komín svépomocí se nevyplatí

Ozdobou každé střechy je komín vystupující vysoko do vzduchu a tvořící jasnou scenerii každého města při pohledu z ptačí perspektivy. Ale komín není jen koruna domu, je to především stavební a technický prvek, dokonce by se dalo říct, že je součástí pomyslného oběhového systému domu, díky kterému máme doma příjemně teplo. Proto i když jsem všude známí jako národ kutilů, kteří si se všemi stavebními úkony dokáží poradit po svém a za poloviční cenu, rozhodně není dobrý nápad se do stavby komínu pouštět svépomocí. Komín je ta součást domu, jehož nefunkčnost nás může stát nejen majetek ale především život při požáru nebo kvůli úniku nebezpečných výparů.

Mnozí by si mohli myslet, že architekt komín navrhuje především tak, aby domu slušel a působil na střeše elegantně a stabilně. Ti jsou však daleko od pravdy, nesmíte zapomínat, že uvnitř komínu jsou při topení až teploty kolem tisíce stupňů celsia, a proto musí být zvolen správný a kvalitní materiál na jeho výstavbu a v závislosti na druhu paliva a spotřebiče i šířka a výška komínu. Při vhodně navrženém a zkonstruovaném komíně je možná i změna zdroje paliva bez větších stavebních úprav. Na trhu je i řada komínových systémů, které si sami dokážete smontovat svépomocí, avšak bez předchozí konzultace s odborníky a jejich radami ideálně dohledem to také není nejlepší nápad. Špatně postavený komín, kromě toho že může být nebezpečný se také v konečném důsledku kvůli opravám prodraží.

Pokud se rozhodnete, že stavbu komínu svěříte do zkušených rukou profesionální firmy, dejte si na jejím výběru záležet a nevybere někoho jen pro lákavě nízkou cenu. Profesionály poznáte tak, že nabízí více typů komínových systémů a zkonzultují s vámi vše co se týká vytápění vašeho domu a cenu za práci stanoví až poté, co budou znát všechny vaše požadavky a parametry domu. Jedině tak budete mít jistotu, že opravdu platíte za kvalitně odvedenou práci. Samozřejmostí je, že firma dovede navrhnout vhodnou spalinovou cestu včetně všech výpočtů s ní související a za svou práci se zaručí a poskytuje servis i poradenství.