Stavět jen na pevných základech

Stavět jen na pevných základech

Na písku dům nepostavíš, praví jedno známé rčení. Ačkoliv je myšleno obrazně, platí rozhodně i doslovně. Vždy je lepší postavit dům na skále, dát mu pevné základy a mít jistotu, že vydrží pevný a stabilní po celý váš život. A právě toto je práce projektanta, který se stará o statiku staveb, aby stály pevně a vydržely co nejdéle.
Při projektování staveb je potřeba provádět přesné a precizní výpočty, vyžaduje to rozvinuté technické myšlení, výbornou prostorovou představivost a technickou tvořivost. Staticko dynamické výpočty tvoří samotný základ každé stavby, její konstrukci a nosný systém.

Při novostavbě jsou tyto výpočty nezbytné při navrhování veškerých konstrukcí od betonových a železobetonových až po ty dřevěné. Projektanti pro staticko-dynamické výpočty se starají o samotné základy domu, mohou provádět inženýrskou – geologické posudky povrchu, podílejí se na rozpočtu stavby a zajišťují realizační dokumentaci.

Služby projektanta však nepotřebujete pouze když stavíte nový dům. V případě, že bydlíte ve starším domě, který se vám postupně začíná řítit na hlavu a chystáte se na rekonstrukci, jste také na správné adrese. Tyto služby budete potřebovat i v případě, že se vám rozrostla rodina a chystáte se přistavit další patro. Statická expertíza provede statický průzkum stávajícího stavu objektu, diagnostikuje poruchy, zajistí provizorní zajištění při přestavbě, a nakonec provede i rekonstrukci nebo navrhne nové nosné části.

Firma Statika Dynamika Plzeň může nabídnout všechny tyto služby. Jedná se o mladou firmu s bohatými zkušenostmi v oboru. Na svém kontě má například sportovní tribunu na stadionu Nečeradec, nebo rekonstrukci Culture stadionu Plzeň. Zabývá se statickými výpočty u rodinných domů, může však nabídnout spolupráci i u větších projektů jako jsou nádraží, bytové domy, nemocnice a další.