Sklenářské práce všeho druhu

Sklenářské práce všeho druhu

Sklo nás provází celým životem, jedná se o oblíbený materiál hojně využívaný v asi každém oboru. Sklářství je tradiční řemeslo, vzniklo už počátkem 3. tisíciletí př. n. l. na Blízkém východě. Nejstaršími známými výrobky jsou drobné korále, knoflíky a šperky, od té doby se ale jeho použití značně rozšířilo, přes sklenice a okna až k dechberoucím skleněným mrakodrapům.

Sklenářství Petr Synecký v Praze poskytuje sklenářské práce všeho druhu. Provádí zasklívání oken a dveří, skleníků, výloh i zábradlí různými typy skel. Samozřejmostí je vrtání, broušení a leštění hran skel a zrcadel. V nabídce dále najdeme nábytkové, žáruvzdorné či izolační skla. Na objednávku zajistí sklenářství i fasetování, což znamená, že hrana skla je pod jistým úhlem a v určité šíři opracována (obroušena a vyleštěna) či pískování, což je proces opracování skla, kdy dochází k působení proudu drobných částic křemičitého písku na sklo. Pískováním skla dochází k jeho zmatnění do podoby mléčného skla. Sklo lze pískovat buď celoplošně nebo do něj lze vypískovat i nejrůznější vzory.

Sklenářství Petr Synecký dodává také bezpečností skla. Ta ocení jak obyvatelé každého domu, tak vlastníci obchodů a butiků, jejichž výlohy jsou magnetem na zloděje a výtržníky. Nejedná se ale pouze o prevenci loupeže, tato skla splňují všechny požadavky na prosklení nad hlavou a prosklení chránící před pádem v obytných domech, zimních zahradách a veřejných budovách, které ukládá stavební zákon.

Sklenářství zajišťuje také dodávky a montáž skleněných obkladů Lacobel, které se využívá v interiérech k obkladům kuchyňských linek, koupelen či veřejných prostor. Tato skla se vyznačují výbornou barevnou stabilitou, vysokou odolností proti vlhkosti a poškození a dobrou kompatibilitou s různými druhy silikonů. Bez ohledu na dobu používání nemění svůj vzhled.